GLORY PLANUJE INWAZJĘ CHIN

Wiodąca na rynku kickboxingu organizacja Glory World Series wciąż szuka nowych miejsc, gdzie mogłaby dotrzeć ze swoim produktem. Teraz właściciele organizacji za cel obrali sobie Państwo Środka, czyli Chiny, które wydają się być nową ziemią obiecaną dla świata sztuk walki.

Glory zamierza zorganizować tam galę jesienią. Ci, którzy interesują się kickboxingiem wiedzą, że ten sport przeżywa tam złote czasy i już przegonił Japonię, czyli wcześniejszą stolicę kickboxingu na świecie. W tej chwili w Chinach mamy dwie mocne organizacje, które zajmują się promowaniem walk kickboxingu na najwyższym poziomie: Kunlun Fight oraz WFL. Ponadto w Chinach organizowane są wydarzenia przez inne organizacje takie jak Yokkao czy Thai Fight.

Organizacji mającej swoje korzenie w Holandii nie będzie trudno się przebić z racji tego, że w swoich szeregach ma zawodników, którzy już walczyli na chińskich ringach jak: Murthel Groenhardt czy Sittichai Sitsongpeenong. Na pewno wiele dałoby również zakontraktowanie Artura Kyshenko. Ukraińska gwiazda Muay Thai ostatnio była w Polsce, gdzie Kyshenko udzielał seminarium w klubie Uniq Fight Club.

Drugą sprawą jest coraz bardziej słabnący prestiż Glory. Organizacja nie ma wszystkich najlepszych zawodników na świecie, a nowi są dobierani na podstawie wymogów lokalizacji kolejnych gal, a nie koniecznie poziomu sportowego. Ponadto chińskie organizacje są w stanie zagwarantować kickboxerom co najmniej porównywalne, chociaż w większości przypadków większe, pieniądze niż światowy potentat.

Czekamy więc z zainteresowaniem na pierwsze kroki Glory World Series na dalekim wschodzie i liczymy, że dzięki temu ruchowi kickboxing będzie jeszcze bardziej popularny w Chinach, pensję zawodników wzrosną, a nam fanom będą dostarczane eventy w wygodnym dla nas czasie, co w przypadku Chin oznacza godziny około południa.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.