WALKA KOBIET O PAS NA GALI DSF KC 10: GODZINA-MASKOVA!

To będzie mistrzowskie starcie kobiet! 23 czerwca na gali DSF Kickboxing Challenge 10 w Nowym Sączu mistrzyni największej polskiej federacji kickboxingu Dorota Godzina zmierzy się z Czeszką Sandrą Maskovą. Stawką pojedynku będzie należący do Polki pas w kategorii do 56 kilogramów.

Dorota Godzina to jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek w historii polskiego kickboxingu. Jest trzykrotną amatorską Mistrzynią Świata w kickboxingu organizacji WAKO (2011 kick light, 2015 kick light i light contact), a także zawodową Mistrzynią Świata organizacji WAKO PRO (2010 light contact), zdobywczynią 12 Pucharów Świata w kickboxingu (full contact, K-1, light contact, kick light, point fighting). W swojej niezwykle bogatej kolekcji piękna zawodniczka ma także 35 tytułów Mistrzyni Polski w różnych formułach (full contact, kick light, light contact, pointfighting).

Bardzo się cieszę, że 23 czerwca w Nowym Sączu zawalczę w obronie pasa Mistrzyni DSF Kickboxing Challenge, a dodatkową motywacją jest dla mnie fakt, że moją przeciwniczką będzie aktualna Wicemistrzyni Europy w K-1, Czeszka Sandra Maskova. Bardzo lubię wyzwania, a im lepsza przeciwniczka, tym lepiej ja walczę – przekonuje utytułowana zawodniczka X-Fight Piaseczno.

Podopieczna Piotra Siegoczyńskiego jako pierwsza zawodniczka w DSF Kickboxing Challenge sięgnęła po mistrzowski pas. Zdobyła go 18 kwietnia 2015 roku w Arenie Ursynów w Warszawie, pokonując Kristinę Stojchevską z Macedonii. Jak Godzina poradzi sobie w obliczu nowego wyzwania?

Czeszka Sandra Maskova to aktualna wicemistrzyni Europy, lecz ma na koncie znacznie więcej sukcesów na międzynarodowej scenie kickbokserskiej. Jest zdobywczynią Pucharu Świata WAKO full-contact oraz Mistrzynią Czech w tej samej formule. Stoczyła nawet jedną zwycięską walkę w boksie. Ma 29 lat i mierzy 160 cm wzrostu. Reprezentuje klub TIGER TEAM, w którym jest również instruktorką. Będzie reprezentować Czechy podczas odbywającej się co cztery lata wielkiej imprezy sportowej World Games, która w tym roku odbędzie się we Wrocławiu.

W walce wieczoru na gali DSF Kickboxing Challenge 10 w Nowym Sączu miejscowy gwiazdor Rafał Dudek skrzyżuje rękawice z byłym Europy w boksie Rafałem Jackiewiczem. Wcześniej kibiców rozgrzeje występ popularnego w całej Polsce rapera i kickboksera Jurasa Wrońskiego, który zmierzy się z pochodzącym z Krakowa Piotrem Sokołem. W historycznym pierwszym pojedynku na zasadach Muay Thai zaprezentuje się dwóch wielkich mistrzów: Bartosz Batra oraz Białorusin Yuri Zhukowsky. Wielką atrakcją gali będzie też bardzo mocno obsadzony mecz międzypaństwowy w kickboxingu: Polska vs Ukraina.

Bilety na galę DSF Kickboxing Challenge 10, która odbędzie się 23 czerwca w hali MOSiR w Nowym Sączu do nabycia na www.tiketto.pl oraz na www.dsfchallenge.com.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.