DSF KC 10: CZY POLICJANT ZATRZYMA WICHOWSKIEGO?

Odsłaniamy drugie mistrzowskie starcie na gali DSF Kickboxing Challenge 10. Do obrony tytułu w limicie do 81 kg w formule full-contact przystąpi Łukasz Wichowski. Pretendentem będzie Sławomir Przypis.

Łukasz Wichowski jest pierwszym mistrzem federacji DSF Kickboxing Challenge. Tytuł wywalczył 28 lutego 2015 roku w Piasecznie. Do tej pory stoczył 10 zawodowych walk i wszystkie zakończył zwycięstwem. Popularny „Wichu” pod koniec ubiegłego roku zmagał się z kontuzją ręki, ale po urazie nie ma już śladu i na DSF Kickboxing Challenge 10 możemy spodziewać się Łukasza w szczytowej formie.

Po kontuzji nie ma już śladu i będę przygotowany na 100% na kolejne wyzwanie, a takim bez wątpienia będzie starcie ze Sławomirem Przypisem. Przygotowuję się w taki sam sposób jak zawsze. Mam swój rytm, który jak na razie przynosi mi szczęście. Jeśli chodzi o stawkę tego pojedynku, na początku zaskoczyło mnie to, że będzie to walka o pas. Dawno nie stawałem w obronie tytułu. Ale bardzo się z tego powodu ucieszyłem! Oczywiście nie zamierzam rozstawać się z mistrzowskim pasem DSFKCH!” - mówi bajecznie utalentowany Wichowski, który z kapitalnej strony pokazał się na gali DSF Kickboxing Challenge 9 w Hali Koło w Warszawie, pokonując w efektownym stylu mocnego Norwega Tobiego Bermullera.

Naprawdę cieszę się, że wyjeżdżamy do Nowego Sącza. Jestem bardzo ciekawy tej gali i nowej publiczności. Słyszałem od Rafała Dudka, że panuje tam bardzo gorąca atmosfera na trybunach, a to dodaje nam dodatkowej energii do walki! Mogę zapewnić, że zaprezentuję kibicom najlepszy kickboxing w wydaniu full-contact” - zapewnia wychowanek Piotra Siegoczyńskiego.

Łukasz jest jedynym przedstawicielem formuły Full-Contact na gali DSF Kickboxing Challenge 10. Wichowski to dwunastokrotny mistrz Polski oraz zwycięzca kilku Pucharów Świata. Na swoim koncie ma także tytuł młodzieżowego zawodowego mistrza Polski.

Jego rywal Sławomir Przypis trenuje w klubie Żytkiewicz TEAM w Świebodzinie. Na swoim koncie posiada między innymi tytuł Międzynarodowego mistrza Niemiec K-1 w kategorii do 81 kg. Do największych jego osiągnięć z pewnością należy zapisać także zwycięstwo na gali Explosion Fight Night, która odbyła się w Niemczech. W walce wieczoru Polak pokonał mistrza Niemiec K-1 Stefana Cepa i zdobył tytuł mistrza federacji IKBF.

Na co dzień Przypis jest policjantem. W służbach mundurowych pracuje od czterech lat. Na początku był policjantem Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie, a od niedawna pełni służbę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie. Po ostatnim sukcesie sportowym poprzeczka idzie w górę. Sławek marzy o zdobyciu mistrzostwa świata. Zwycięstwo nad Wichowskim może przybliżyć go do tego celu.

DSF Kickboxing Challenge 10 odbędzie się już 23 czerwca w Nowym Sączu. Główną atrakcją gali będzie międzypaństwowy mecz Polska kontra Ukraina, w którym biało-czerwonych barw bronić będą najlepsi polscy kickbokserzy: m.in. Jan Lodzik i Marcin Parcheta. W walce wieczoru mistrz Europy w boksie Rafał Jackiewicz zmierzy się z bohaterem Nowego Sącza - bardzo doświadczonym Rafałem Dudkiem. Transmisja gali DSF Kickboxing Challenge 10 na kanale Canal+Sport. Bilety do nabycia w klubach zawodników oraz na www.tiketto.pl i www.dsfchallenge.com.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.