YODSANKLAI FAIRTEX ZAKOŃCZYŁ KARIERĘ

Uznawany za jednego z najlepszych zawodników Muay Thai ostatnich lat, Yodsanklai Fairtex w weekend poinformował, że postanowił zakończyć sportową karierę. Taj coraz częściej zmagał się z kontuzjami, a ostatnia kontuzja kolana zmusiła go do rocznej przerwy od walk. Sam zawodnik poinformował o wszystkim za pośrednictwem jednego z serwisów społecznościowych.

- Pozdrawiam wszystkich przyjaciół, braci i siostry a także moich fanów. Chciałbym wam powiedzieć, że kończę karierę fightera. Walczę od długiego czasu i w okresie mojej kariery miałem wiele kontuzji. Moja ostatnia kontuzja zmusiła mnie do rocznej przerwy. Miałem kontuzję kolana i musiałem poddać się operacji. Od tamtego momentu stoczyłem cztery walki i nie podoba mi się to, w jakiej formie jest moje ciało i jak reaguje podczas walki. To nie jest to czego oczekuję. Ból jest ogromny nawet podczas treningów i wiem co jest najlepsze dla mojego ciała. Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy zawsze mnie wspierali i mi kibicowali. Chciałem, żebyście się dowiedzieli o zakończeniu kariery ode mnie. - napisał na swoim koncie na Instagramie słynny Tajski zawodnik.

Yodsanklai jest uznawany za jedengo z najlepszych zawodników na świecie. Walczący z odwrotnej pozycji Taj na zasadach Muay Thai nie miał sobie równych, głównie przegrywał na zasadach K-1. Yodsanklai stoczył blisko 300 walk w swojej karierze i jest jednym z najdłużej walczących zawodników Muay Thai z Tajlandii, gdyż większość zawodników kończy kariery w wieku dwudziestu kilku lat. Był mistrzem słynnego stadionu Lumpinee, mistrzem świata WBC Muay Thai, WMC, WPMF, Thai Fight i Lion Fight. W jego rekordzie brakuje jedynie walki z Buakawem Banchamekiem, czyli drugim bardzo popularnym zawodnikiem Muay Thai. Ostatnio dużo się mówiło o ich walce, w której zwycięzca miał dostać milion dolarów. Niestety do tej walki nie dojdzie. Yodsanklai walczył poza Buakawem ze wszystkimi najlepszymi zawodnikami: Kyshenką, Levinem, Johnem Parrem żeby wymienić tylko kilku. Poniżej prezentujemy jeszcze highlight słynnego zawodnika. 

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.