DSF KC 10: TURYŃSKI WALCZY O PAS KRÓLEWSKIEJ KATEGORII!

23 czerwca na gali DSF Kickboxing Challenge 10 w Nowym Sączu na ring powróci Michał Turyński. Najbardziej utytułowany polski kickbokser od czasów Marka Piotrowskiego i Przemysława Salety powalczy o pas mistrzowski Federacji DSF w królewskiej kategorii. Jego rywalem będzie wielokrotny mistrz świata i Europy - Petr Romankiewicz.

W polskim kickboxingu nie ma dziś lepszych zawodników od Michała Turyńskiego. 31-letni reprezentant klubu Fighter Wrocław w ubiegłym roku w wielkim stylu zdobył tytuł mistrza świata WAKO PRO, pokonując w Sarajewie bośniacką legendę Dzevada Poturaka, który wcześniej przez 12 lat nie przegrał na własnym terenie.

Pozostałe sukcesy Michała to m.in. dwukrotne zdobycie Pucharu Świata WAKO oraz siedemnaście tytułów mistrza Polski. Jako jedyny nieprzerwanie zdobywał trofeum w K-1 od 2011 roku. W przyszłym miesiącu we Wrocławiu rozpoczynają się World Games 2017 (igrzyska sportów nieolimpijskich), których Turyński będzie jednocześnie uczestnikiem i ambasadorem.

23 czerwca na gali w Nowym Sączu do najbardziej prestiżowego tytułu w świecie kickboxingu (WAKO PRO) Turyński spróbuje dorzucić najcenniejsze krajowe trofeum - pas DSF Kickboxing Challenge. Z największą polską federacją Michał związał się w lutym 2017 roku. Zadebiutował w wielkim stylu - 31 marca w warszawskiej Hali Koło na DSF Kickboxing Challenge 9 w meczu Polska-Niemcy potrzebował tylko kilkudziesięciu sekund do znokautowania bardzo mocnego Moritza Schachta. Walkę zakończył potężny prawy sierpowy Polaka, kibice zgotowali zwycięzcy owację na stojąco.

WIDEO. Turyński nokautuje na DSF Kickboxing Challenge 9

Ten występ dał Michałowi prawo do walki o pas. Pierwotnie rywalem Turyńskiego na DSF Kickboxing Challenge 10 w Nowym Sączu miał być Tomasz Klimiuk, ale dwumetrowego olbrzyma wyeliminowały kontuzje nóg. Wielokrotny mistrz świata i Europy Romankiewicz będzie jeszcze bardziej wymagającym rywalem.

DSF Kickboxing Challenge 10 odbędzie się już 23 czerwca w Nowym Sączu. Główną atrakcją gali będzie międzypaństwowy mecz Polska-Ukraina, w którym biało-czerwonych barw bronić będą najlepsi polscy kickbokserzy, wśród nich m.in. Jan Lodzik i Marcin Parcheta. W walce wieczoru mistrz Europy w boksie Rafał Jackiewicz zmierzy się z bohaterem Nowego Sącza - bardzo doświadczonym Rafałem Dudkiem. Wcześniej wystąpią m.in. Jurek „Juras” Wroński, Dorota Godzina, Bartosz Batra (w formule Muay-Thai) oraz Łukasz Wichowski (Full-Contact).

Transmisja gali DSF Kickboxing Challenge 10 na kanale Canal+Sport. Bilety do nabycia w klubach zawodników oraz na www.tiketto.pl i www.dsfchallenge.com.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.