MAYWEATHER JR Z McGREGOREM W LIMICIE 69 KG?

Sprawa wydaje się chyba przesądzona. Niektórzy nie wierzyli w to do końca, ale Floyd Mayweather Jr (49-0, 26 KO) najprawdopodobniej spotka się z gwiazdą MMA, mistrzem dwóch kategorii federacji UFC - Conorem McGregorem.

Taki pojedynek ma się odbyć 26 sierpnia w MGM Grand w Las Vegas. Komisja Sportowa Stanu Nevada zaakceptowała już zgłoszenie tej daty przez stajnię Mayweather Promotions. Jest również rezerwacja na 25 sierpnia, kiedy zawodnicy mają być ważeni. Oczywiście oficjalnego potwierdzenia jeszcze nie ma, ale to już chyba tylko formalność.

Zawodnicy mieliby spotkać się w umownym limicie. Irlandczyk jest mistrzem UFC na granicy 155 funtów, zaś Floyd boksował ostatnio w wadze półśredniej, czyli ważył 147 funtów. Teraz prawdopodobnie zmierzy się z McGregorem w takim samym limicie, w jakim boksował z Canelo w 2013 roku - 152 funtów, czyli niemal dokładnie 69 kilogramów (dokładnie 68,93kg).

Cena za przyłącze PPV będzie oscylować w granicy stu dolarów. A kto mógłby zaboksować przed głównymi bohaterami? W przekazie telewizyjnym powinno znaleźć się miejsce dla mistrza świata kategorii super piórkowej federacji IBF - Gervonty Davisa (18-0, 17 KO), a niedawny champion dywizji super średniej Badou Jack (21-1-2, 12 KO) mógłby zaatakować "regularnego" mistrza WBA wagi półciężkiej, Nathana Cleverly'ego (30-3, 16 KO).

"Piękniś" po raz ostatni zaboksował we wrześniu 2015 roku, gdy wypunktował wysoko Andre Berto, broniąc jednocześnie pasów WBC i WBA wagi półśredniej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.