DRUŻYNY MIESZANE WYSTĄPIĄ NA OLIMPIADZIE W TOKYO

Judo będzie miało nową konkurencję podczas Igrzysk Olimpijskich w 2020 roku. W Tokio, stolicy Japonii, a więc kolebce judo, odbędzie się rywalizacja drużyn mieszanych.

Od dawna w środowisku judo mówiło się o możliwości wprowadzenia zawodów drużynowych do programu olimpijskiego. Spekulacje dotyczyły tego w jaki sposób będą wyglądały te zmagania. Teraz już wiadomo, że poszczególne zespoły utworzą zawodniczki i zawodnicy z tego samego kraju.

- Mamy kilka opcji dotyczących turnieju zespołów mieszanych. Jestem przekonany, że wprowadzenie tej konkurencji na IO 2020 korzystnie wpłynie na wartość naszego sportu. Mistrzostwa Świata w Tokio w 2019 roku będą dobrą okazją do przetestowania nowych zawodów przez judoków, trenerów, sędziów i organizatorów - mówi prezydent IJF Marius Vizer.

Program Igrzysk w Tokio ustalił Komitet Wykonawczy Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl). W programie Judo pozostają wszystkie kategorie wagowe w turnieju indywidualnym - 7 kobiecych i 7 męskich.

W 2020 roku rozdanych zostanie 339 kompletów medali, ale według informacji MKOl, o prawie 300 osób zmniejszy się liczba startujących sportowców. Wystąpi ich ok. 10600.

Polskie judo czeka na medal Igrzysk Olimpijskich od zawodów w Atlancie w 1996 roku. Złoto zdobył Paweł Nastula (-95kg), a srebro Aneta Szczepańska (-66kg).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.