HOLLOWAY: POCZUŁEM, ŻE ALDO NIE CHCE JUŻ WALCZYĆ

Hawajczyk Max Holloway pokonał niedawno Jose Aldo unifikując tytuły w wadze piórkowej. Amerykanin był gościem programu MMA Hour, w którym wypowiedział się w kwestii taktyki na walkę, a także przypomniał, że trzeba szanować Brazylijczyka za jego osiągnięcia. 

- W pewnym momencie uświadomiłem sobie, że coś się dzieje z Aldo i nie atakuje tak jak wcześniej. Pomyślałem, że czas go nieco sprowokować, więc podniosłem ręce do góry i czekałem na jego atak. Zdziwiłem się, że on nic nie robi. Zrobiłem to ponownie i znów nic. Poczułem wtedy, że ten gość już wcale nie chce walczyć.

Dwie pierwsze rundy padły łupem Brazylijczyka. Holloway jednak świadomie nie podkręcał tempa na początku walki. Bycie cierpliwym było częścią jego strategi na ten pojedynek. Według Amerykanina Aldo jest znany z tego, że w późniejszych rundach już jest zmęczony i dlatego był taki spokojny podczas walki:

- Można porównać to do gier planszowych. Podczas gdy inni zawodnicy grają w warcaby, ja gram w szachy. W czasie gdy oni tracą figury, okazuje się być za późno i szanse na wygraną drastycznie maleją. Byłem pewien, że gameplan ułożony przez mój sztab zadziała. Aldo jest jednym z najlepszych zawodników w historii wagi piórkowej, ale teraz nastała moja era. Czas, by nowa fala przejęła stery. MMA wciąż ewoluuje, a teraz jest nasz czas. Albo nadążasz za zmianami, albo zostaje w tyle. Ja staram się nawet wyprzedzać te zmiany i być na czele wyścigu. 

Po walce Holloway wziął w obronę Aldo, któremu niektórzy wróżyli już karierę co najwyżej w roli gatekeepra, czyli testera dla przyszłych kandydatów na mistrzów dywizji. Zawodnik z Hawajów zwraca jednak uwagę na status Brazylijczyka, który jest przecież jedną z legend jeśli chodzi o najniższe kategorie wagowe:

- Czułem potrzebę wzięcia w obronę Aldo, ponieważ ludzie wciąż mówili jakieś głupoty o nim i mówili, jakby został skreślony. Trzeba jednak zrozumieć, co on zrobił dla zawodników z niższych kategorii wagowych. On jest jednym z pionierów i kiedy myślimy o kategorii piórkowej i koguciej, to w pierwszej kolejności wymieniamy Urijaha Fabera, Dominicka Cruza i Jose Aldo. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.