MAYWEATHER JR-McGREGOR: JEST KOŃCOWE POROZUMIENIE

Spekulowano o tym od dawna, lecz teraz dwa bardzo poważne media - Yahoo Sports oraz Las Vegas Review Journal, potwierdziły zawartą umowę i koniec negocjacji odnośnie walki Floyda Mayweathera Jr (49-0, 26 KO) z gwiazdą MMA, debiutującym w boksie zawodowym Conorem McGregorem!

Pojedynek odbędzie się 26 sierpnia w MGM Grand w Las Vegas. Komisja Sportowa Stanu Nevada zaakceptowała rezerwację hali na galę oraz ceremonię ważenia dzień wcześniej. Datę zaklepała również stacja Showtime, która będzie transmitowała walkę za pośrednictwem przyłączy PPV.

Spekuluje się, że zawodnicy zmierzą się w umownym limicie 69 kilogramów, a cena za PPV będzie wahać się na granicy stu dolarów. W tych kwestiach potwierdzenia jeszcze nie ma.

W przekazie telewizyjnym powinno znaleźć się miejsce dla mistrza świata kategorii super piórkowej federacji IBF - Gervonty Davisa (18-0, 17 KO), a niedawny champion dywizji super średniej Badou Jack (21-1-2, 12 KO) mógłby zaatakować "regularnego" mistrza WBA wagi półciężkiej, Nathana Cleverly'ego (30-3, 16 KO).

"Piękniś" po raz ostatni zaboksował we wrześniu 2015 roku, gdy wypunktował wysoko Andre Berto, broniąc jednocześnie pasów WBC i WBA wagi półśredniej.

Z kolei irlandzki wojownik mieszanych sztuk walki - mistrz UFC dwóch kategorii, po raz ostatni zawalczył 12 listopada ubiegłego roku. McGregor (21-3 w MMA) bokserskimi technikami zastopował wówczas w drugiej odsłonie Eddie Alvareza.

W maju 2015 roku Floyd walcząc z Mannym Pacquiao przekonał aż 4,4 miliona ludzi do kupna Pay-Per-View. Tego rekordu raczej pobić się teraz nie da, ale może chociaż zbliżyć się do tej liczby...

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.