MAYWEATHER JR-McGREGOR: 12 RUND, RĘKAWICE 10-TKI

Długo trwały negocjacje w sprawie walki Floyda Mayweathera Jr (49-0, 26 KO) z gwiazdą MMA, Conorem McGregorem. Ten drugi najpierw musiał dogadać się z organizacją UFC, dla której walczył i która miała na niego wyłączność. Pieniądze do zgarnięcia były jednak tak duże, że wszyscy poszli po rozum do głowy i wynegocjowali porozumienie. Szczegóły walki zdradza Dana White, charyzmatyczny prezydent UFC.

Pojedynek odbędzie się na zasadach bokserskich na dystansie dwunastu rund. Obaj zawodnicy będą używać rękawic dziesięciouncjowych, czyli znacznie grubszych niż te, jakimi Irlandczyk nokautował przeciwników w MMA.

Na rozpisce znajdą się tylko pięściarze. Nie będzie walk MMA. Za dobór walk i zawodników odpowiadać będzie grupa Mayweather Promotions, należąca oczywiście do Floyda. Zarówno McGregor jak i Mayweather Jr będą badani na obecność zakazanych środków przez organizację USADA. Szef UFC spodziewa się, że McGregor zarobi po podliczeniu wszystkich zysków w okolicach stu milionów dolarów.

- Rozmawiałem z Conorem rano. Wydaje się bardzo podekscytowany i jest przekonany, że znokautuje Mayweathera - przyznał White.

Przypomnijmy, że walka Mayweathera z McGregorem odbędzie się 26 sierpnia w Las Vegas.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.