AGATA OZDOBA: WIĘKSZE SZANSE NA SUKCES W TOKYO

- Wprowadzenie turnieju drużyn mieszanych na Igrzyskach w Tokio nie można inaczej oceniać, jak tylko pozytywnie - mówi Agata Ozdoba (-63kg), jedna z najbardziej utytułowanych i doświadczonych reprezentantek Polski.

Komitet Wykonawczy Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) podjął decyzję o wprowadzeniu nowej konkurencji do programu olimpijskich zmagań w 2020 roku. Poza tym zwiększona zostanie liczba startujących zawodniczek w poszczególnych kategoriach wagowych z 14 do 18. Wśród mężczyzn nastąpi zmniejszenie liczby judoków z 22 do 18.

- Indywidualnie na pewno będzie troszkę łatwiej się zakwalifikować na Igrzyska, a wprowadzona drużynówka również zwiększa nasze szanse na medal - powiedziała 29-letnia Agata Ozdoba, która ma złoty, srebrny i brązowy medal z Drużynowych Mistrzostw Europy.

W zawodach mieszanych startować będzie 3 zawodników (-73kg, -90kg, +90kg) i 3 zawodniczki (-57kg, -70kg, +70kg).

- Nie sądzę, abym mogła startować w wyższej wadze. Na razie skupiam się na tegorocznych Mistrzostwach Świata w Budapeszcie, a co będzie potem - zobaczymy - dodała brązowa medalistka Indywidualnych MP w 2014 roku w Montpellier.

Zawody olimpijskie w judo w 2020 roku potrwają 8 dni. Przez tydzień odbywać się będzie rywalizacja indywidualna w 14 kategoriach, a następnie turniej drużynowy z udziałem minimum 12 zespołów narodowych.

Igrzyska w Tokio rozegrane zostaną od 24 lipca do 9 sierpnia 2020 roku.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.