MECZ POLSKA-UKRAINA NA DSF KICKBOXING CHALLENGE 10

Tak mocnej karty walk nie miała jeszcze żadna impreza kickbokserska organizowana nad Wisłą. Poza trzema starciami o mistrzowskie pasy i występami gwiazd, 23 czerwca w Nowym Sączu kibice zobaczą mecz międzypaństwowy Polska-Ukraina. Pięć walk i ani jednego słabego zawodnika, sami kozacy! Wszystko to zapowiada niesamowite emocje w Hali MOSiR przy ulicy Nadbrzeżnej 34 w Nowym Sączu.

Gwarantem bardzo wysokiego poziomu meczu międzypaństwowego jest porozumienie, które Federacja DSF Kickboxing Challenge podpisała niedawno z Ukraińską Federacją Kickboxingu.

„Nie chcemy, by na naszych galach pojawiali się przeciętni zawodnicy reprezentujący dany kraj. Jeśli w Polsce ma się podnosić poziom zawodowego kickboxingu, to biało-czerwoni muszą konfrontować się z najlepszymi. Porozumienie, które zawarłem z ukraińską federacją, daje nam gwarancję najlepszych zawodników” – powiedział Sławomir Duba, prezes DSFKCH.

W meczu Polska-Ukraina odbędzie się pięć walk. Biało-czerwone barwy reprezentować będą dobrze znani kibicom zawodnicy: Jan „Iron” Lodzik, Marcin Parcheta, Mateusz Rajewski, Maksymilian Bratkowicz oraz Marcin Mazurkiewicz. Po stronie ukraińskiej zobaczymy: Iwana Timkowa, Jurija Zubczuka, Iliję Tkaczuka, Aleksandra Ukrainca oraz Artura Zakirko.

Mecz międzypaństwowy Polska-Ukraina:

  1. K-1 (75 kg) Marcin Mazurkiewicz vs Iwan Timkow
  2. K-1 (86 kg) Maksymilian Bratkowicz vs Jurij Zubczuk
  3. K-1 (65 kg) Mateusz Rajewski vs Ilija Tkaczuk
  4. K-1 (65 kg) Jan Lodzik vs Aleksander Ukrainiec
  5. K-1 (71 kg) Marcin Parcheta vs Artur Zakirko

„To już jest wspaniała tradycja, która odróżnia nasze gale od pozostałych. Zawsze mecze międzypaństwowe wywołują wśród kibiców dodatkowe emocje. Na tyle na ile poznałem sądeczan, spodziewam się bardzo gorącego i żywiołowego dopingu. A ten się przyda, bo o zwycięstwo będzie niezwykle ciężko. Ukraina, jak większość byłych republik radzieckich, jest bardzo mocna w sportach walki” – dodał Paweł Słodownik, rzecznik prasowy DSFKCH.

Do tej pory na galach najlepszej polskiej kickbokserskiej federacji odbyło się sześć meczów, z których wszystkie zakończyły się zwycięstwem Polaków. Na ostatniej dziewiątej edycji biało- czerwoni pokonali reprezentację Niemiec 4:1.

W walce wieczoru na gali DSF Kickboxing Challenge 10 miejscowy bohater Rafał Dudek zmierzy się z byłym mistrzem Świata oraz Europy w boksie Rafałem Jackiewiczem. Pojedynek odbędzie się w formule K-1 w kategorii do 71 kg. Wcześniej do pojedynku o pierwszy historyczny pas DSF królewskiej wagi przystąpią zawodowy mistrz świata WAKO PRO Michał Turyński oraz wielokrotny czempion, Białorusin Petr Romankiewicz. Po długiej przerwie do obrony mistrzowskich pasów staną Dorota Godzina i Łukasz Wichowski.

W innych pojedynkach wystąpią też znany warszawski raper Jurek „Juras” Wroński oraz znakomity Bartosz Batra, który postara się wziąć rewanż na Białorusinie Yuri Żukowskim. A to oznacza, że w Nowym Sączu na gali DSFKCH po raz pierwszy zobaczymy starcie w Muay Thai.

Transmisja gali DSF Kickboxing Challenge 10 na kanale Canal+Sport. Bilety do nabycia w klubach zawodników oraz na www.tiketto.pl i www.dsfchallenge.com.

Bilety na galę DSF Kickboxing Challenge 10, która odbędzie się 23 czerwca w hali MOSiR w Nowym, znajdującej się przy ulicy Nadbrzeżnej 34, do nabycia na www.tiketto.pl , www.dsfchallenge.com, w klubie Fight House Nowy Sącz oraz w kasach MOSiR Nowy Sącz.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.