WETERAN UFC SKAZANY ZA MIN. POBICIE ŻONY

Były zawodnik UFC, Josh Grispi został skazany przez sąd na pięć i pół roku więzienia za brutalny atak na swoją ówczesną żonę w 2014 roku. Fighter ma obecnie 28 lat i wychodząc z zakładu penitencjarnego będzie miał nieco ponad 33 lata. 

Zawodnik został skazany za 25 zarzutów dotyczących napaści oraz spraw związanych z posiadaniem broni. Oprócz wyroku bezwzględnego więzienia Amerykanin będzie miał po wyjściu z zakłądu karnego pięcioletni okres próbny, w którym będzie kontrolowany. Grispi został skazany za niewłaściwe składowanie broni palnej, czego dotyczyło siedem zarzutów, pięć z nich dotyczyło napaści, jedna spowodowania szkód na pojeździe mechanicznym oraz posiadanie i dystrybucja marihuany. 

Sytuacja napaści na żonę miała miejsce 4 sierpnia 2014 roku. Grispi ciągnął małżonkę za włosy i kilkakrotnie uderzył w głowę, kiedy ta próbowała ukryć się przed zawodnikiem w ogródku pomiędzy krzakami. Żona Grispiego wylądowała w szpitalu z podejrzeniem wstrząsu mózgu, ponadto miała zwichnięty nadgarstek i inne, pomniejsze urazy. 

Grispi został wtedy zatrzymany, jednak zawodnik wpłacił kaucję i mógł wrócić do domu. W największej organizacji MMA na świecie wielkiej kariery nie zrobił. Do największej organizacji MMA na świecie przeszedł jako zawodnik WEC, w którym wygrał cztery walki z rzędu. W UFC jednak nie szło mu tak dobrze i w czterech stoczonych pojedynkach ponosił porażki. Ostatnią walkę stoczył w lutym 2013 roku, czyli półtora roku przed napaścią na żonę. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.