UFC: GERMAINE DE RANDAMIE POZBAWIONA PASA

Holenderka Germaine de Randamie nie jest już mistrzynią UFC w wadze piórkowej. Pierwsza czempionka z niderlandów straciła pas nie w walce, a odmawiając walki z Cristiane ‘Cyborg’ Justino. Tym samym Brazylijka zawalczy o wakujące trofeum z debiutującą w UFC, Megan Anderson.

Holenderka nie chciała walki z Brazylijką tłumacząc to faktem, że Justino jest oszustką wspomagającą się niedozwolonymi środkami dopingującymi. Pas wywalczyła pokonując w kontrowersyjnych okolicznościach Holy Holm podczas UFC 208. Ponadto jak powiedziała sama pozbawiona tytułu zawodniczka, po walce z Hollu Holm chciała wrócić do wagi koguciej, która jest jej naturalną wagą i podkreślała to w negocjacjach dotyczących pojedynku z byłą mistrzynią świata boksu zawodowego. W programie MMA Hour dosłownie kilkanaście minut przed napisaniem tego newsa powiedziała, że nikt się z nią nie kontaktował, a o całej sprawie dowiedziała się z mediów społecznościowych. 

Justino stoczyła w UFC dwie walki. Najpierw na UFC 198 szybko zastopowała Leslie Smith, a w sierpniu zeszłego roku w drugiej rundzie odprawiła szwedzką zawodniczkę Muay Thai, Liną Lansberg. Później już nie walczyła tłumacząc się tym, że nie będzie w stanie zrobić wagi nawet do limitu dywizji piórkowej.

Megan Anderson to mierząca 183 cm zawodniczka z Australii, która na 15 lipca miała zaplanowaną walkę z niepokonaną Heleną Kolesnyk na gali Invicta w Kansas City. Była mistrzynią Invicty w wadze piórkowej, w ostatniej walce pokonała w drugiej rundzie Charmaine Tweet. Wszystkie walki z jej udziałem w amerykańskiej organizacji kończyły się przed czasem. W debiucie przegrała z Cindy Dandois przez poddanie, a później nokautowała cztery kolejne przeciwniczki zdobywając po drodze pas mistrzyni Invicta FC. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.