BUCHECHA NIE PRZEJDZIE DO MMA Z POWODU PIENIĘDZY

Marcus ‘Buchecha’ Almeida to najlepszy zawodnik BJJ ostatnich lat. Reprezentujący Checkmat Brazylijczyk coraz więcej wspominał o debiucie w MMA, nawet rozpoczął treningi boksu i zapasów. Plany te jednak odkłada w czasie z powodu pieniędzy, jakie może zarobić w BJJ.

- Przejście do MMA jest czymś, co cały czas biorę pod uwagę. Jednak nie śpieszy mi się ku temu. Dobrze mi się żyje ze startowania w zawodach BJJ i prowadzenia zajęć. Nasz sport jest w najlepszej fazie jeśli chodzi o pieniądze, które można w nim zarobić. Są wysokie nagrody pieniężne za zwycięstwa w turniejach, można prowadzić seminaria, sponsorzy coraz więcej pieniędzy wydają na zawodników. Nie widzę więc powodu, dla którego miałbym zamienić matę na klatkę. Jeśli jednak propozycje okażą się na tyle dobre, to wtedy pomyślę o zmianie formuły walki. Na ten moment żadne zaproszenie do organizacji MMA nie zadowala mnie na tyle, żebym odwiesił kimono na kołek. BJJ zawsze będzie moją pasją, moim sportem i czymś, co kocham robić. Chcę któregoś dnia spróbować swoich sił w MMA, ale to będzie sport, w którym będę zaczynał kompletnie od zera. - powiedział największy gwiazdor świata BJJ.

Buchecha nie może narzekać, wygrywa turnieje IBJJF, ADCC i superfighty w których bierze udział. Niebawem zmierzy się z Rogerem Gracie podczas gali zawodowego BJJ w Brazylii, którą organizuje Kyra Gracie. Ponadto ponownie pojawi się na IBJJF Pro League w turnieju wagi ciężkiej, w którym zwycięzca zgarnia 40 tysięcy dolarów. Jak widać podczas gdy urosła konkurencja IBJJF w postaci UAEJJ, znalazły się pieniądze dla najlepszych zawodników. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.