KRZYSZTOF CZUPRYNA MISTRZEM EUROPY

Krzysztof Czupryna (-66kg) z Kejza Team Rybnik zdobył złoty medal w kategorii M4, a brązowe medale wywalczyli Artur Cyman (-90kg) i Jacek Gemza (-100kg) w M6 w rozgrywanych w Zagrzebiu Mistrzostwach Europy Weteranów. Sebastian Laskowski, który wywalczył srebro i zdobywczyni brązowego krążka Malwina Milecka dołączyli do grona polskich medalistów drugiego dnia zawodów.

Triumfator chorwackich zawodów sprawił sobie prezent na 47 urodziny, które obchodził 13 czerwca. Krzysztof Czupryna wygrał 4 walki, w tym w półfinale z Francuzem Angelio Courtois, a w finale z Węgrem Laszlo Sarkany.

W walkach o brązowe krążki 56-letni Artur Cyman wygrał z Francuzem Jeanem-Michelem Puget, a 55-letni Jacek Gemza pokonał Izraelczyka Tamaza Vardanashviliego.

Obaj Polacy rozpoczęli turniej od porażek, a potem zwyciężali w kolejnych pojedynkach. Artur Cyman odniósł 3 zwycięstwa, zaś Jacek Gemza pokonał dwóch rywali.
Siódme miejsce zajął najstarszy w polskiej reprezentacji 65-letni Adam Górnik (-73kg). Jedno zwycięstwo i jedna porażka nie dały awansu do repesaży 52-letniemu Jarosławowi Niewiadomskiemu (-90kg) w M5. Na 9 pozycji uplasował się 40-letni Marek Głodek (-100kg) w M3.

Bez powodzenia walczyli także w M3 Jarosław Chełstowski (-81kg) i w M4 Mariusz Kos (-73kg) i Przemysław Zimowski (-90kg).

W hali Dom Sportova walczyło 870 judoków - 741 zawodników i 129 zawodniczek z 33 krajów. Chorwacja po raz 3 gości uczestników Mistrzostw Europy Weteranów, ale pierwszy raz w stolicy.

Sebastian Polski wygrał w Chorwacji 3 walki, m.in. w półfinale z Francuzem Cyrilem Dulacem, a w finale przegrał z Azerem Vugarem Budagovem. Malwina Milecka o brąz pokonała Francuzkę Jamilę Ben Salah.

Tuż za podium, na 5 lokatach sklasyfikowani zostali startujący w kategorii M2 35-letni Mariusz Walendzewicz (-90kg) i 36-letni Witold Fijałkowski (-100kg).
Mariusz Walendzewicz stoczył 6 walk, z których 4 rozstrzygnął na swoją korzyść. W pojedynku o brąz przegrał z Czechem Liborem Svecem. Witold Fijałkowski w medalowym pojedynku został pokonany przez Zaura Pashayeva z Azerbejdżanu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.