ACB JJ: AMERYKAŃSKI GWIAZDOR BJJ ZŁAMAŁ KONTRAKT

Organizacja ACB Jiu Jitsu zerwała kontrakt z AJem Agazarmem. Powodem zerwania kontraktu jest złamanie jego warunków przez zawodnika z USA. Jest to dobra decyzja zwłaszcza, że zachowanie przed i podczas walk Agazarma są karygodne i nie przystoją reprezentantowi brazylijskiego jiu jitsu.

Powodem zerwania kontraktu z Amerykaninem jest jego uczestnictwo w zawodowej gali BJJ, na której ma się zmierzyć z byłym mistrzem WEC i UFC w wadze lekkiej, Bensonem Hendersonem. Kontrakty w ACB zabraniają rywalizacji w zawodowym BJJ poza samą organizacją. Wyjątkiem jest sytuacja min. Adama Wardzińskiego, który zanim podpisał kontrakt z czeczeńską grupą miał zaplanowany występ na słynnym Copa Podio. 

Zresztą decyzja o zwolnieniu Agazarma jest decyzją dobrą. Brazylijskie jiu jitsu to sport, w którym wpaja się szacunek do przeciwnika i generalnie nie nastawia się na morderczą rywalizację między sportowcami. Agazarm był sprawcą skandalu z Jakem Shieldsem, który pod wpływem słów Agazarma uderzył go w twarz. Amerykański gwiazdor BJJ jest znany z poważnego podejścia do zawodów i walk zawodowych w BJJ, podczas gdy zawodnicy MMA, z którymi się mierzy nie uznają meczów w BJJ za prawdziwe walki. Do jego grzechów należy również zawłaszczenie sobie konta na instagramie organizacji Metamoris. W kwietniu natomiast pokazał się z najgorszej strony podczas IBJJF Rome Open, gdzie lekceważył sędziego i uderzył głową swojego rywala podczas pojedynku. Na pewno nie jest to wzór do naśladowania i można śmiało powiedzieć, że Agazarm przynosi swoim zachowaniem wstyd szkole jiu jitsu, którą reprezentuje. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.