BLOG ALEKSANDRY KRZEMIENIECKIEM Z MŚ TAEKWONDO #5

Przed naszymi czytelnikami piąta część bloga Oli Krzemienieckiej z Mistrzostw Świata taekwondo w Korei. Polacy rozpoczęli zmagania o medale, zapraszamy do lektury.

Zawody ruszyły pełna parą. O godzinie 14:50 wybraliśmy się na ceremonie otwarcia, która jak na każdych zawodach była zjawiskowa. Dużo o kulturze koreańskiej, historii taekwondo, zjawiskowych technik i niesamowite przygotowanie ze strony technicznej (muzyka, oświetlenie). Wczoraj odbyły się wybory nowe zarządu  ETU (european taekwondo union), którego członkiem został Prezes Polskiego Związku Taekwondo- Artur Chmielarz! Serdeczne gratulacje i wierzymy, ze to ogromny krok w stronę rozwoju naszej dyscypliny w Polsce. Oprócz samego otwarcia dookoła całego obiektu zostały rozstawione stoiska, gdzie można było spróbować tradycyjnych koreańskich potraw, poznać tradycje tego kraju nie tylko od strony sportowej ale tez artystycznej. Nie zapominamy oczywiście o niezbędnym elemencie dnia- treningu, który dziś zrobiliśmy o godzinie 10. Delikatne rozruszanie i kilka kopniec w tarcze, w końcu to już tez czas gdzie trzeba dać nogom odpocząć aby pracowały jak powinny w tym najważniejszym dniu, a raczej dniach bo na obecnych Mistrzostwach półfinały i finały odbywają się dzień po walkach eliminacyjnych i ćwierćfinałowych.

Za chwile jemy kolacje i kładziemy się do łóżek ponieważ z rana jedziemy kibicować Karolowi! Wszystkich zainteresowanych kieruję na stronę https://www.worldtaekwondo.tv/ gdzie udostępniony jest live stream z zawodów. Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających i zycze miłej nocy.. to znaczy miłego dnia :)

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.