DSF KC 10: DUDEK ZLAŁ JACKIEWICZA, POLSKA-UKRAINA 3:2!

Najlepszy kickboxing w Polsce zawitał do Nowego Sącza. Dzięki gościnności Prezydenta Miasta Nowego Sącza, Pana Ryszarda Nowaka, Sądeczanie zobaczyli na żywo historyczną galę. W walce wieczoru gwiazda Nowego Sącza Rafał Dudek pokonał na punkty Rafała Jackiewicza.

Pojedynek niemający w polskim kickboxingu precedensu nie rozczarował. Jackiewicz dobrze odrobił lekcje i poważnie podszedł do przygotowań. Dobrze się bronił, schodząc do klinczu, szukając szansy w ciosach podbródkowych. Wiadomo, że największą jego bronią był boks – w tej dyscyplinie – zdobył zawodowe mistrzostwo świata i Europy.

Dudek, na którym ciążyła wielka presja, od początku przejął inicjatywę. Mając lepsze warunki fizyczne okopywał nogi rywala, trzymając go na dystans. Wykorzystywał techniki boksu tajskiego, gdzie potężnymi kopnięciami z kolana obijał Jackiewicza. Ten - jak tylko była okazja - próbował się odegrać. Pojedynek nie rozczarował. Publiczność entuzjastycznie reagowała na każdą akcję. To było świetne widowisko. Mimo czterdziestu lat na karku Rafał Jackiewicz pokazał, że jeszcze ma moc. Dudek zaprezentował wysokie kickbokserskie umiejętności. Czekamy na pierwszą walkę dla Glory!

WYWIAD PO WALCE Z RAFAŁEM DUDKIEM

Walkę wieczoru poprzedziło starcie o mistrzowski pas DSF Kickboxing Challenge w kategorii superciężkiej. Michał Turyński, zawodowy mistrz świata WAKO PRO, zmierzył się z utytułowanym i bardzo doświadczonym Piotrem Romankevichem. Pięciorundową ringową wojnę zwyciężył Białorusin. Od pierwszej rundy to on był aktywniejszy, co rusz obijając wykroczną nogę Polaka. Turyński próbował trafić potężnym ciosem. Z każdą minutą powiększał się krwiak na nodze wrocławianina, przez to coraz wolniej poruszał się na nogach. W trzeciej rundzie jednak odżył i przeszedł do natarcia. To były jego trzy minuty. Kilka potężnych bomb doszło do głowy Romankevicha. Dwie mistrzowskie rundy należały ponownie do Białorusina. Po bardzo dobrym starciu jednogłośnie zwyciężył Białorusin.

WYWIAD PO WALCE Z PIOTREM ROMANKEVICHEM

Mistrzowski pas w K-1 w kategorii -56kg obroniła Dorota Godzina, pokonując na punkty bardzo dobrą Czeszkę Sandrę Maskovą.

WYWIAD PO WALCE Z DOROTĄ GODZINĄ

Łukasz Wichowski w pierwszej obronie pasa w formule Full-Contact w kategorii do 81 kg po pięknej i zaciętej walce pokonał Sławomira Przypisa.

W bardzo zaciętym i równym meczu Polska-Ukraina, wygrali biało-czerwoni stosunkiem walk 3:2. Prowadzenie Polsce dał Sądeczanin Marcin Mazurkiewicz. W drugiej walce, dopiero po dogrywce Jurij Zubczuk pokonał Maksymiliana Bratkowicza. Wschodnich sąsiadów na prowadzenie wyprowadził Ilija Tkaczuk, pokonując bo bardzo równej walce Mateusza Rajewskiego. Do remisu doprowadził Jan „Iron” Lodzik, który zwyciężył Aleksandra Ukrainca. W walce o wszystko obaj zawodnicy dali pokaz wspaniałych kickbokserskich umiejętności. Lepszy okazał się Marcin Parcheta. Pokonując Artura Zakirko, zanotował pierwsze zwycięstwo dla federacji DSF Kickboxing Challenge i zapewnił Polakom triumf w międzynarodowym meczu!

W pozostałych walkach zwyciężyli Jerzy Juras Wroński, Joanna Różańska, Tomasz Brotoń. Jedyną walkę przed czasem rozstrzygnął Kamil Janik. Sądeczanin, dla którego był to zawodowy debiut, znokautował w pierwszej rundzie Białorusina Pawła Baklanova.

WYWIAD Z KAMILEM JANIKIEM

Wyjątkowym wydarzeniem była także pierwsza walka w Muay Thai na gali federacji DSF Kickboxing Challenge. Wrocławianin Bartosz Batra musiał uznać wyższość Białorusina Yuri Zhukovskiego.

LINK DO GALERII Z GALI DSF KICKBOXING CHALLENGE 10 cz.2

LINK DO GALERII Z GALI DSF KICKBOXING CHALLENGE 10 cz.1

WYNIKI Z GALI DSF KICKBOXING CHALLENGE 10 (nazwiska zwycięzców pogrubioną czcionką):

Karta walk cz. 1

 1. K-1 (57 kg) Asia Rożańska vs Patrycja Krawczyk

 2. K-1 (86 kg) Pavel Baklanov (Białoruś) vs Kamil Janik

 3. K-1 (71 kg) Petr Haiser (Czechy) vs Tomasz Brotoń

Walka o mistrzowski pas DSFKCH w formule Full-Contact (4 x 2 min):

 1. F-C (81 kg) Sławomir Przypis vs Łukasz Wichowski

Walka gwiazdy hip-hopu Jurasa Wrońskiego w K-1:

 1. K-1 (75 kg) Jerzy „Juras” Wroński vs Piotr Sokół

Karta walk cz. 2

Mecz międzynarodowy Polska-Ukraina w K-1 (3-2):

 1. K-1 (75 kg) Iwan Timkow vs Marcin Mazurkiewicz

 2. K-1 (86 kg) Jurij Zubczuk vs Maksymilian Bratkowicz

 3. K-1 (65 kg) Ilija Tkaczuk vs Mateusz Rajewski

 4. K-1 (65 kg) Aleksander Ukrainiec vs Jan “Iron” Lodzik

 5. K-1 (71 kg) Artur Zakirko vs Marcin Parcheta

Extra Fight o mistrzowski pas DSFKCH w formule K-1:

 1. K-1 (56 kg) Sandra Maskova (Czechy) vs Dorota Godzina

Extra Fight w Muay Thai (po raz pierwszy na DSF Kickboxing Challenge)

 1. M-T (65 kg) Yuri Zhukovsky (Białoruś) vs Bartosz Batra

Co-Main Event o mistrzowski pas DSFKCH w formule K-1:

 1. K-1 (+ 91 kg) Petr Romankiewicz (Białoruś) vs Michał Turyński

Main Event z udziałem mistrza bokserskiego i gwiazdy DSF Kickboxing Challenge:

 1. K-1 (71 kg) Rafał Jackiewicz vs Rafał Dudek

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.