UFC 214: DEMIAN MAIA W KOŃCU ZAWALCZY O PAS

Brazylijczyk Demian Maia (25-6) w końcu doczekał się walki o pas dywizji półśredniej UFC. Mogący pochwalić się serią siedmiu zwycięstw z rzędu 39-letni dziennikarz z wykształcenia i posiadacz czarnego pasa BJJ podczas UFC 214 zmierzy się z panującym czempionem, Tyronem Woodleyem (17-3-1). Jest to trzecia walka o pas hitowej gali.

Brazylijczyk wygrał siedem kolejnych walk w dywizji półśredniej nie dając żadnych wątpliwości, że to jemu należy się kolejny title shot. Maia pokonywał kolejno: Aleksandra Jakolieva, Ryana LaFlare, Neila Magny, Gunnara Nelsona, Matta Browna, Carlosa Condita, a w ostatniej walce odprawił z kwitkiem Jorge Masvidala. Brazylijczyk walczył już w przeszłości o pas UFC, jednak było to w dywizji średniej. Podczas UFC 112 w Abu Dhabi po słabej walce przegrał decyzją sędziów ze swoim rodakiem, legendarnym Andersonem Silvą. Brazylijczyk w swojej karierze walczył również z Polakami. Na gali w Finlandii pokonał w 2005 roku obecnie rywalizującego w KSW, Łukasza Chlewickiego. Po poddaniu z rąk Mai zawodnik z Krakowa miał długą przerwę w swojej karierze. 

Tyrone Woodley jest obecnie panującym mistrzem UFC w dywizji półśredniej, jednak to nie jedyne trofeum na koncie 35-letniego Amerykanina. W przeszłości był również mistrzem kupionej później przez ZUFFA organizacji Strikeforce. Amerykanin nie przegrał w pięciu ostatnich walkach, chociaż dwie ostatnie potyczki ze Stephenem Thompsonem były bardzo wyrównane. W jednej z nich padł remis, a w drugiej Woodley zwyciężył decyzją dwa do remisu. Pas mistrzowski UFC były zapaśnik zdobył nokautując na UFC 201 Robbiego Lawlera. 

Pozostałe dwie walki o pasy gali UFC 214 to pojedynek w wadze półciężkiej pomiędzy odwiecznymi rywalami: Danielem Cormierem i powracającym do oktagonu po problemach Jonem Jonesem. Drugą walka o pas będzie starcie o wakujący tytuł mistrzyni dywizji piórkowej pomiędzy Cristiane ‘Cyborg’ Justino i debiutującą w UFC mistrzynią Invicty w wadze koguciej, Tonyą Evinger. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.