RENAN BARAO BEZ LICENCJI NA WALKI W WADZE KOGUCIEJ

Komisja sportu stanu Kalifornia zapowiedziała, że były mistrz UFC w wadze koguciej, Renan Barao nie otrzyma licencji na starcie z Aljamainem Sterlingiem, które jest zaplanowane na galę UFC 214. Wszystko z powodu nowych regulacji dotyczących zbijania wagi przez zawodników. Według przepisów Barao zbija za dużo , by rywalizować w dywizji koguciej.

Przeciwnik Barao, Aljamain Sterling napisał na swoim koncie na Instagramie, że wygląda to na pomoc komisji w zbijaniu wagi jego rywalowi. Jednocześnie zapewnił, że dla niego nie ma znaczenia, czy walka odbędzie się w wadze koguciej, piórkowej czy w umownym limicie wagowych. Według zawodnika komisja nie przeszkodzi mu w przewróceniu rywala na plecy i poczęstowania go potężnymi łokciami w twarz. 

Nie jest to pierwszy przypadek, gdy Barao miał problemy ze zrobieniem wagi. Przed pojedynkiem z TJem Dillashawem na UFC 177 podczas procesu zbijania wagi na dzień przed galą Brazylijczyk pośliznął się w łazience i uderzył głową w wannę. Został zabrany wtedy do szpitala i anulowano pojedynek. Tamta walka miała się odbyć w Sacramento w stanie Kalifornia. Barao był jednym z symboli ekstremalnego zbijania wagi do walk i po wprowadzeniu 10-cio punktowego planu zbijania wagi komisja sportowa stanu Kalifornia zaczęła poważnie kontrolować zawodników przed ich występami. Oto wypowiedź w całej sprawie przedstawiciela komisji:

- Ostatni raz Pan Barao nie zrobił wagi gdy miał walczyć w Kalifornii. Myślę, że trzeba zapewnić bezpieczeństwo zawodnikom, dlatego skupiamy się na kontroli zbijaniu wagi, zwłaszcza na procesie odwadniania się przez zawodników do walki. Rozmawialiśmy z lekarzami i oni wskazali nam odpowiednie normy z uwzględnieniem dla organizmu sportowca. My jako komisja nie możemy zwracać uwagi na to, czy jest to pojedynek o pas czy może namieszać w danej kategorii wagowej. To nie nasza sprawa. Naszym zadaniem jest bezpieczeństwo fighterów i czy dany pojedynek może się odbyć bezpiecznie w danej kategorii wagowej. - powiedział przedstawiciel komisji sportowej stanu Kalifornia. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.