GABI GARCIA ZADEBIUTUJE W SHOOTBOXINGU

Jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek BJJ, monstrualna Gabi Garcia przygotowuje się do kolejnych turniejów. Zawodniczka Alliance Jiu Jitsu chce wystąpić w MMA w organizacji Rizin FF, podczas grapplingowego turnieju ADCC, a także chce stoczyć walkę w shootboxingu, czyli formule walki w stójce dopuszczającej poddania.

Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że podopieczna Fabio Gurgela nie błyszczała nigdy stójką. Jej debiut dla organizacji Cesara Takeshi ma nastąpić 7 lipca w Tokio. Niewiele ponad trzy tygodnie później zawodniczka z Brazylii ma stoczyć kolejną walkę w MMA. Podczas gali Rizin FF zaplanowanej na 30 lipca pojawi się ponownie w białym ringu, chociaż jeszcze nie ogłoszono jej rywalki. Jesienią natomiast pojawi się w Finlandii na finałach ADCC, których będzie murowaną faworytką.

Shootboxing to połączenie kickboxingu z BJJ. Dozwolone są duszenia i dźwignie, które trzeba wykonywać w stójce. Jeśli walka przeniesie się do parteru to sędzia przerywa akcje. Dozwolone są również wszelkie rzuty znane z zapasów klasycznych oraz judo. Ważne, żeby podczas wykonywania rzutu czy obalenia tylko stopy zawodnika dążącego do przewrócenia rywala znajdowały się na macie ringu. Jeśli chodzi o polskich zawodników w tej formule jako pierwszy zawalczył Rafał Dudek, a niebawem ma w niej zadebiutować Hanna Gujwan. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.