PFL: PIERWSZA GALA POD NOWĄ NAZWĄ

Arkadiusz Hnida, Informacja własna

2017-07-03

Federacja WSOF postawiła no znaczące zmiany, które będzie widać po nadchodzącej gali. Organizacja promuje nową nazwę, to Professional Fighters League. W karcie walk gali pod nową nazwą pojawiły się tylko cztery zestawienia.

W walce wieczoru uznana firma Jon Fitch (30-7-1) i tym razem nie rozczarował. W czwartej wygranej z rzędu, tym razem w drugiej odsłonie poddał Briana Fostera (27-10), byłego zwycięzce turnieju WSOF.

W kategorii półśredniej zaskoczył wielu Herman Terrado (15-3-1), który niespodziewanie niejednogłośną decyzją sędziów pokonał Joao Zeferino (21-9). Było to dla 'The Hitmana' największe osiągnięcie w karierze i świetny początek w organizacji. W wadze lekkiej po ostatniej zaskakującej porażce udanie wrócił Jason High (21-6), który pewnie jednogłośną decyzją sędziów pokonał solidnego Carosa Fodora (11-6). W wadze ciężkiej udanie zawalczył Ronny Markes (17-5), który jednogłośną decyzją sędziów pokonał byłego mistrza Smealinho Rama (10-3). Brazylijczyk walczy ostatnio ze zmiennym szczęściem, ale jak widać w najwyższej kategorii wagowej czuje się najlepiej.