PFL 2: BĘDZIE CIEKAWIE

Dwudziestego dziewiątego lipca w Stanach Zjednoczonych, a dokładniej w Washingtonie, odbędzie się ciekawa gala Professional Fighters League 2, a karta walk wygląda ciekawie. Przypomnijmy, że jest to federacja WSOF, która po wielu zmianach, również zmieniła swoją nazwę.

Walka wieczoru:

66kg: Andre Harrison (16-0) vs Steven Rodriguez (10-2) - Amerykanin znany wszystkim przede wszystkim jest jako mistrz federacji Titan FC, gdy pewnie wypunktował Desa Greena, Kurta Holobaugh i Steven Siller czyli zawodnicy mający za sobą przygodę z UFC. ''The Bull'' w poprzednim roku zadebiutował w federacji WSOF na 34 edycji poddając w pierwszej rundzie Bruce Royingtona. W ostatniej walce Harrison zdobył pas WSOF, gdy pewnie jednogłośną decyzją sędziów pokonał Lance Palmera. Zawodnik z Kostaryki w wielu przypadkach idzie za wszelką cenne po skończenie, ponieważ z dziesięciu zwycięstw tylko dwa razy stawał do decyzji sędziów. 'Avenger' po słabych początkach w karierze zaliczył kolejne dziewięć zwycięstw z rzędu. Steven głównie swoje pojedynki toczył przed własną publicznością, a w ostatniej walce zadebiutował w mocnej federacji. Rodriguez wystąpił w tym roku na WSOF 35 niejednogłośną decyzją sędziów pokonując Alexandra De Alemeide.

Pozostałe:

77kg: Jake Shields (31-9-1) vs Danny Davis Jr. (13-11-1) - Shields po tym jak trafił do WSOF efektownie zaczął poddając już w pierwszej rundzie Ryana Forda oraz Briana Fostera. Jake będzie chciał teraz przerwać ostatnią złą passę, gdy dostał mistrzowską szansę, a w nich pierw poddał go w trzeciej rundzie Rousimar Palhares i wypunktował Jona Fitcha. ''De1'' w dorobku ma choćby walkę w Strikeforce, a w roku 2014 zadebiutował w WSOF, gdy zaliczył na początku trzy zwycięstwa. Danny następnie miał złą passę, ale stawał przed dobrymi wyzwaniami, kiedy przegrywał na punkty z Matthewem Frincu, Abubakar Nurmagomedov oraz Abu Azaitar. Davis wrócił udanie na lokalnych galach zaliczając pewne dwa zwycięstwa.

84kg: Yushin Okami (33-10) vs Andre Lobato (25-6) - Japończyk udanie zadebiutował u nowego pracodawcy, gdy pod koniec drugiej rundy poddał Svetoslava Savova. W kolejnej walce dostał on mistrzowską szansę i przegrał w czwartej rundzie uderzeniami z Dave Branchem, a pewną jednogłośną decyzją sędziów z Jonem Fitchem. ''Thunder'' wrócił w swoim kraju na gali Deep dopiero pod koniec drugiej rundy uderzeniami zastopował dobrze znanego w naszym kraju Ryute Sakuraia, a następnie na gali Pancrase szybko poddał w pierwszej rundzie Shingo Suzuki. W ostatniej walce wrócił do Stanów Zjednoczonych na gali WSOF 34 niejednogłośną decyzją sędziów pokonując Paula Bradleya. Brazylijczyk to doświadczony zawodnik, który co ciekawe wszystkie zaliczył w swoim kraju. Andre po ostatniej porażce ma aktualnie passę dziesięciu zwycięstw z rzędu, a nie dawno zadebiutował w mocnej federacji Jungle Fight. Lobato zaczął od tego, że w pierwszej rundzie uderzeniami zastopował Tyago Morreiry oraz Martina Ottaviano. W ostatniej walce na 80 edycji zdobył tytuł w 40 sekund poddając i zapewniając pierwszą porażkę w rekordzie Alexandre Hoffmanna.

120kg: Jared Rosholt (14-4) vs Nick Rossborough (26-19-1) - ''The Big Show'' został niespodziewanie zwolniony z największej federacji na świecie po tym jak w dorobku ma sześć zwycięstw i dwie porażki. Jared w tych pojedynkach pokonał chociażby Stefana Struve czy naszego reprezentanta Daniela Omielańczuka. Został zwolniony w poprzednim roku po porażce z Royem Nelsonem i po prostu kolejnym nudnym pojedynku co było głównym powodem na pożegnanie się z Danem Whitem. Rosholt znalazł jednak szybko nowego pracodawce i wystąpił na WSOF 34, kiedy w nie całe dwie minuty niespodziewanie zastopował go Caio Alencar. "Leatherface" znany w naszym kraju jest z roku 2014, gdy na KSW 26 zastąpi kontuzjowanego Tima Sylvie i ostatecznie przegrał pod koniec drugiej rundy z Marcinem Różalskim. Po tym pojedynku Nick wystąpił w Bellatorze. Pierw był remis z Raphaelem Buterem, a następnie zwycięstwo przed czasem Ryanem Martinezem. Była też walka w Japonii na gali IGF 3, a wtedy poddał go już w pierwszej rundzie Satoshi Ishii. W ostatniej walce Rossborough wystąpił na KOTC pewnie jednogłośną decyzją sędziów pokonując Dale Sopi.

84kg: Louis Taylor (13-4) vs Bruno Santos (15-2) - Louis zadebiutował w WSOF i zasłużył na mistrzowską szansę po dwóch walkach.  Błyskawicznie, bo po 29 sekundach, pokonał Cory Devela, a w drugiej rundzie poddał i zapewnił pierwszą porażkę w rekordzie Phila Hawesa. W ostatniej walce Taylor wystąpił na WSOF 34, gdy dopiero w piątej rundzie poddał go Dave Branch. Brazylijczyk trafił do UFC jako niepokonany w tym zaliczył trzynaście zwycięstw w tym większość po całych dystansach. Głównie kontrakt zapewniła mu pierwsza walka w Stanach Zjednoczonych, kiedy na gali Bellator 61 pewnie jednogłośną decyzją sędziów pokonał Giva Santany. W debiucie w Australii wystąpił na UFC Fight Night 33, gdy doznał pierwszej porażki w karierze po ciężkiej walce przegrywając na punkty z naszym reprezentantem Krzysztofem Jotką. Następnie była jedyna wygrana na UFC 175 pokonując niejednogłośną decyzją sędziów Chrisa Camozzi. W ostatniej walce w Kanadzie pewnie na kartach punktowych przegrał z Eliasem Theodorou co zapewniło mu zwolnienie. ''Carioca'' szybko znalazł nowego pracodawce i wystąpił na WSOF 34 niejednogłośną decyzją sędziów zapewniając pierwszą porażkę w rekordzie Vagaba Vagabova.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.