TOP 10: SPORTY WALKI I PAPIEROSY

Zawodnicy sztuk walki kojarzą się ze zdrowym stylem życia: dietą, treningami, wieloma poświęceniami i ewentualnie pracą na bramkach. Serwis bjjee.com zrobił jednak innego rodzaju zestawienie. Wyszperał w czeluściach internetu informacje o zawodnikach, którzy palą lub palili papierosy bądź żują tytoń. Oto lista tych, których złapano na puszczaniu dymka.

1. Kazushi Sakuraba

O tym, że jeden z najlepszych zawodników w historii MMA lubuje się w papierosach i sake wiadomo od dawna. Nawet teraz, gdy kariera sportowa Sakuraby nie obejmuje już MMA, a pro wrestling i grappling, ‘IQ wrestler’ dalej lubi zapalić papierosa ze szklaneczką sake w ręku. Ostatnio był na tym złapany przed walką w BJJ z Renzo Gracie, która odbywała się na jednej z gal Metamoris.

2. Johny Hendricks

Były mistrz UFC w wadze półśredniej jest znany z tego, że nie prowadzi zbyt sportowego trybu życia. Mający wieczne problemy z osiąganiem limitu wagowego Amerykanin jest fanem nie tylko palenia, ale również żucia tytoniu. Wiele razy słyszano jak męczył go kaszel palacza, a także był łapany na konferencji prasowej po walce z butelką po wodzie, do której spluwał podczas żucia tytoniu.

3. Donald Cerrone

Jeden z najefektowniej walczących zawodników UFC i WEC nie jest fanem palenia papierosów, ale tytoń żuje bardzo chętnie. Zresztą Cerrone jest znany ze swojego luzu i rozmawia z dziennikarzami na temat picia piwa, które oczywiście bardzo lubi, a także na temat żucia tytoniu, o czym przyznał w podcaście Joe Rogana, jednego z komentatorów UFC. 

4. Quinton ‘Rampage’ Jackson

Były mistrz UFC w wadze półciężkiej został złapany przez jednego z dziennikarzy przed galą UFC 110 z papierosem w ustach. Redaktor jednego z serwisów traktujących o MMA oczywiście uwiecznił tą chwilę na zdjęciu. Amerykanin podobnie jak Hendricks nie jest znany z zamiłowania do ciężkich treningów i diety. Jeszcze będąc mistrzem UFC mówił, że nie trenuje parteru, bo tego nie lubi, a przed ostatnią walką z Mo Lawalem powiedział, że nie chce mu się zbijać wagi do kategorii półciężkiej.

5. Masahiko Kimura

Wielki przeciwnik Helio Gracie z lat, gdy brazylijskie jiu jitsu dopiero powstawało. Kimura oprócz zyskania wiecznej pamięci ze względu na dźwignię, którą poddał Helio, znany był również jako nałogowy palacz. Kiedyś został wyproszony z restauracji sushi, by palić na zewnątrz. W wieku 87 lat w końcu rzucił palenie. 

6. Ronda Rousey

Zawodniczka jest nałogową palaczką. Była mistrzyni UFC dywizji koguciej i jedna z najpopularniejszych postaci w świecie MMA miała jednak specjalistów od PRu, którzy bardzo dbali, by zdjęcia palącej Rousey nie dostawały się do internetu. Jest tylko jedno zdjęcie Rondy z papierosem w ustach, na którym się opala leżąc z dwoma psami na kocu. Temat palenia poruszyła również w swojej biografii.

7. Bas Rutten

Były mistrz Pancrase i UFC, obecnie komentator sportowy jest wielkim fanem palenia. Na jego facebooku można znaleźć zdjęcia dotyczące wyrobów tytoniowych, które obok sportów walki są hobby holenderskiego mistrza MMA.

8. Mitch Gagnon

Zawodnik UFC wagi piórkowej jest znany ze swojego zamiłowania do cygar, które pali bardzo namiętnie. Mało tego, Gagnon jest nawet sponsorowany przez jedną z firm produkujących cygara, co raczej nie jest najlepszym ruchem wizerunkowym dla sportowca.

9. Ricardo Mayorga

Były bokserski mistrz jest znany z tego, że często daje się złapać z papierosem w ustach przez fotoreporterów, a nawet ochoczo pozuje do zdjęć puszczając właśnie dymka. Mayorga palił również podczas konferencji prasowych po swoich walkach.

10. Joe Schilling

Amerykański kickboxer znany jest z zamiłowania do papierosów i podobnie jak Mayorga wcale tego nie ukrywał. Brał nawet udział w sesji zdjęciowej, w której pozował do fotografii paląc papierosa. Nie przeszkodziło mu to jednak rywalizować w organizacji Bellator oraz Glory, gdzie walczył chociażby z Artemem Levinem.

W zestawieniu nie znaleźli się palacze marihuany, których mamy również wielu w środowisku MMA, zresztą nie tylko światowym, ale i polskim. Celowo również nie umieszczamy kilku nazwisk z naszego kraju, nie chcąc w żaden sposób szkodzić wizerunkowo naszym byłym lub obecnym fighterom. W zestawieniu przedstawiamy tylko 10-ciu zawodników, którzy palą lub palili papierosy. Rekordzistą wydaje się być jednak jeden z najlepszych pięściarzy wagi średniej w historii, Carlos Monzon, który wypalał nawet do 100 papierosów dziennie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.