SPARINGPARTNER: CIOS CONORA WYRYWA Z BUTÓW

Największa gwiazda UFC, Conor McGregor ciężko trenuje do walki w boksie z Floydem Mayweatherem jr. Irlandczyk ma wrócić do UFC pod koniec roku, jednak najpierw zmierzy się z najlepszym pięściarzem ostatnich lat. Ostatnio głos w sprawie walki zabrał sparingpartner McGregora, który ujawnił nieco o sparingach z mistrzem UFC.

McGregor przygotowuje się do swojego debiutu w boksie zawodowym w nowoczesnym centrum pięściarskim zlokalizowanym dosłownie obok klubu SGB w Dublinie. To właśnie z tej lokalizacji pochodzi słynne zdjęcie murala. Jednym ze sparingpatnerów Floyda jest zawodowy pięściarz i zawodnik MMA, Dashon Johnson (22-21-3 boks, 9-2 MMA), który wcześniej pomagał Manny’emu Pacquiao w przygotowaniach do walki z genialnym Amerykaninem. Ponadto pomaga mu irlandzki pięściarz zawodowy, Jay Byrne (5-2), jednak równie ważnym elementem jest Tiernan Bradley, który pomagał McGregorowi przygotować się do rewanżowej walki z Natem Diazem, a jednocześnie jest mistrzem Irlandii Północnej w boksie olimpijskim. Właśnie on poczuł siłę uderzenia mistrza UFC w dwóch kategoriach wagowych:

- Ludzie się śmieją, kiedy słyszą mnie, że mam imitować styl Mayweathera. Oczywiście zgaduję, że nikt nie umie poruszać się jak Gloyd, ale ja studiuję wszystko o tym człowieku od 13 lat. Wiem w jaki sposób on się porusza i jak chodzi wyprowadzając ciosy. Wiem również jak on reaguje przyjmując uderzenie. Czuję, że jestem w stanie pomóc Conorowi podczas przygotowań do tej walki. Kiedy sam walczę, to nie muszę stosować stylu Mayweathera, jednak na pewno stosuję jego sztuczki. Prawy po kroku w tył i lewy sierpowy to dwie techniki z arsenału Floyda, których używam bardzo dużo. Oczywiście biorę również z niego przykład jeśli chodzi o defensywę. Co do Conora to bardzo dobry pięściarz. On porusza się jak żaden inny bokser na świecie. Jest naprawdę silny, szybki i porusza się bardzo lekko. Jest świetny w skracaniu dystansu i odskakiwaniu. Jest tak szybki na nogach, że ciężko jest ocenić dystans dzielący do niego. Jest szybki i nieprzewidywalny, to właśnie jest bardzo groźna kombinacja. Nie sądzę, żeby Mayweather kiedykolwiek boksował z kimś takim. On ma naprawdę niespotykany styl. Ponadto potrafi walczyć w dobrym tempie przez 12 rund. Sparowaliśmy dużo i on w każdej rundzie imponował kondycją. Raz mnie trafił i miałem mroczki przed oczami. A dostałem 16-uncjowymi rękawicami. Ten cios wszedł z kapelusza. Był tak szybki i silny. Mogę powiedzieć, że takie ciosy potrafią nokautować pięściarzy, a on uderzył go prawą ręką. W rękawicach 10-uncjowych taki cios zatrzyma każdego. Ten cios naprawdę wyrwał mnie z butów. - skwitował irlandzki pięściarz.

Hitowa walka Mayweather vs McGregor odbędzie się 26 sierpnia w Las Vegas i elektryzuje cały świat. Machina ruszyła, a każdy artykuł o tej walce bije rekordy popularności. Jest to największe zestawienie w sportach walki, które można zrobić. Obydwaj zawodnicy są najpopularniejszymi fighterami w swoich sportach i taka walka nie przechodzi bez echa. Kto jest lepszy? Przekonamy się 26 sierpnia. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.