GABI GARCIA Z 30 CM NIŻSZĄ RYWALKĄ NA GALĘ S-CUP

Jedna z największych gwiazd kobiecego BJJ, która obecnie skupiła się na MMA, monstrualna Gabi Garcia już jutro zadebiutuje w shootboxingu, czyli formule walki w stójce dopuszczającej poddania i rzuty. Brazylijka poznała rywalkę na swoją pierwszą walkę w organizacji Cesara Takehsi i będzie nią jedna z pionierek kobiecego MMA, Megumi Yabushita.

O samym występie brazylijskiej zawodniczki w nowej dla siebie formule informowaliśmy kilka dni wcześniej. Co ciekawe niewiele ponad trzy tygodnie później podopieczna Fabio Gurgela zawalczy po raz kolejny w organizacji Rizin FF, jednak wciąż nie wiadomo, kto będzie jej rywalką. Znana z występu w reality show ‘The Ultimate Fighter’ zawodniczka w ostatnim czasie szlifowała swoje umiejętności stójkowe, które były jej piętą achillesową. Mierząca 188 cm i ważąca ponad 90 kg gwiazda BJJ jak do tej pory stoczyłA cztery walki w MMA, trzy z nich wygrywając już w pierwszej rundzie. Każda z czterech walk podopiecznej Fabio Gurgela miała miejsce podczas gali Rizin FF. Jedynie Anna Malyukova wytrzymała z Garcią do drugiej rundy, w której skapitulowała odklepując dźwignię na łokieć. 

Megumi Yabushita to 45-letnia zawodniczka MMA, która zadebiutowała w zawodowym MMA w 1997 roku, czyli dwadzieścia lat temu. Japonka jest niższa od reprezentantki Brazylii o 30 cm, a w MMA walczyła w dywizji koguciej, czyli do 61 kg. W ostatnich siedmiu walkach przegrywała z rywalkami, a  ostatnią stoczyła we wrześniu zeszłego roku. Ostatnie zwycięstwo zanotowała ponad 7 lat temu, kiedy to pokonała Mitsumi Kasai poddając ją dźwignią na łokieć z pozycji bocznej. Yabushita jest znana ze swojego zwycięstwa z ważącą ponad 160 kg rosyjską zawodniczką judo, Swietłaną Goundarenko w 2000 roku. Będzie to dla niej pierwsza walka w shootboxingu od kwietnia 2011 roku, kiedy przegrała z Hiroko Yamanaką. 

Co ciekawe obydwie Panie miały się ze sobą zmierzyć w debiucie Garcii w MMA, jednak z jakiegoś powodu do walki nie doszło. Pojedynek w shootboxingu jest zakontraktowany na trzy rundy po trzy minuty.

Jak informuje serwis sherdog.com Garcia ma już przeciwniczkę na galę Rizin FF, która jest zaplanowana na 30 lipca. Będzie nią debiutująca w zawodowym MM, Oksana Gagloeva, reprezentująca Gladiator Fight Team i mierząca 177 cm zawodniczka z Rosji.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.