TRENER MCGREGORA: ROBIMY 4 RAZY WIĘCEJ SPARINGÓW

Conor McGregor teoretycznie przygotowuje się w zaciszu klubu pięściarskiego do hitowej walki z Floydem Mayweatherem jr, jednak cały czas trenerzy i sparingpartnerzy Irlandczyka brylują w mediach. Teraz głos w sprawie mistrza UFC w wadze lekkiej zabrał John Kavanagh, który powiedział, że gwiazdor UFC sparuje cztery razy więcej do walki z Mayweatherem niż do swoich poprzednich walk w UFC.

- Bez wdawania się za bardzo w szczegóły, to mogę powiedzieć, że podczas tego obozu, który ma przygotować Conora do walki z Floydem, robiły jakieś cztery raz więcej sparingów niż podczas obozu przygotowującego do walki w MMA. Wszystko rozbija się o dużą ilość dodatkowych rund sparingów. Bez względu na to, czy przygotowuje się do walki w MMA czy w boksie, najważniejszą częścią obozu są sparingi. Takie właśnie są sporty walki. Można oczywiście pracować nad poruszaniem się, robić drille, podnosić ciężary i biegać, ale to są zupełnie inne sprawy, jednak najważniejsze są sparingi, tak długie jak jest to wymagane w danym sporcie. Dla nas jest to nauka. Czytałem gdzieś, że treningi i walka w boksie będą miały negatywny wpływ na Conora gdy wróci do MMA. Moim zdaniem może to tylko wpłynąć na niego pozytywnie. Kiedy on mógłby skupić się na poprawie tylko i wyłącznie jednego z elementów MMA? Co by nie powiedzieć, to Conor wywodzi się z boksu i boks zawsze był w jego sercu. On zawsze pokazywał mi różne walki bokserskie przez te wszystkie lata, a rzucenie się teraz na głęboką wodę walką z Mayweatherem razem z nim jest fascynujące. Narobiłem sobie nieco kłopotów wcześniej mówiąc, że przygotować się do walki w boksie jest łatwiej, bo to tylko jeden z elementów treningu MMA. Kiedy jednak trenuje się boks pod MMA, to nie dostrzega się pewnych szczegółów, jak podczas przygotowań do walki w boksie. Powiem też, że planem na walkę nie zajmuję się ja, tylko Owen Roddy. Odgrywam oczywiście rolę w jego przygotowywaniu, jednak bardziej siedzę z boku i obserwuję to co robi Owen. - powiedział ojciec wielu sukcesów irlandzkiego gwiazdora.

Wśród fanów dominuje jedno pytanie: czy Conor będzie czymś w stanie zaskoczyć starego lisa jak Mayweather? Odpowiedź na nie poznamy 26 sierpnia po gali w Las Vegas. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.