MEDIA: KOWNACKI ROZERWAŁ SZPILKĘ NA STRZĘPY

Wygrana Adama Kownackiego (16-0, 13 KO) nad Arturem Szpilką (20-3, 15 KO) została odnotowana przez największe amerykańskie portale bokserskie, które zgodnie piszą, że "Baby Face" otworzył sobie drzwi do walk z czołówką wagi ciężkiej.

"Dominacja", "Kownacki rozerwał Szpilkę na strzępy", stwierdził Dan Rafael z serwisu ESPN. Ceniony żurnalista przypomniał słowa Kownackiego sprzed pojedynku, kiedy 28-latek mówił, że cierpliwie czekał na taką szansę i udowodni swoją wartość. "Zrobił dokładnie to, co zapowiadał", napisał Rafael.

W relacji Thomasa Gerbasiego z portalu BoxingScene.com - największego serwisu bokserskiego na świecie, czytamy z kolei, że "Kownacki był w stanie dobrze skracać ring w pierwszej rundzie, i choć weteran trafił kilka razy szybkimi ciosami, to Kownacki miał przewagę i potrafił przyszpilić rywala do lin". W drugiej i trzeciej rundzie, pisze Gerbasi, Szpilka radził sobie już lepiej, ale pod koniec trzeciej "Kownacki zaczął trafiać ciosami z prawej ręki, które raniły Szpilkę". W następnej odsłonie Kownacki posłał rywala na deski, a po jego kolejnym ataku sędzia ringowy przerwał walkę.

"Szpilka miał szybsze ręce, ale ciosy Kownackiego ważyły więcej - dosłownie i w przenośni", napisał Mike Coppinger na stronie magazynu The Ring. "Po dwóch kolejnych porażkach przez nokaut nie wiadomo, co będzie dalej ze Szpilką", stwierdził.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.