UFN 113: WYNIKI I RELACJA

Przedstawiamy wyniki z gali UFC Fight Night 113, która w niedzielę odbyła się w Glasgow. Trzeba na wstępnie przyznać, że nie był to udany wieczór dla Szkockich kibiców. W walce wieczoru w kategorii półśredniej doszło do dużej niespodzianki, gdy Santiago Ponzinibbio (25-3), w nie całe dwie minuty znokautował utytułowanego parterowca Gunnara Nelsona (16-3-1). Tym samym 'Gente Boa' zaliczył najważniejszy skalp w karierze i teraz może liczyć na walkę z samymi topowymi zawodnikami. Fighter z Islandii już na samym początku mocno trafił i pokazał, że jego stójka jest coraz to lepsza. Argentyńczyk jednak zaskoczył jednym z zamachowych ciosów. Kolejne uderzenia przy siatce i Nelson ląduje na deskach, a ciosy w parterze to tylko dokończenie dzieła.

W kategorii słomkowej również najważniejszym zwycięstwem w karierze może popisać się Cynthia Calvillo (6-0), która na kartach punktowych była lepsza od Joanne Calderwood (11-3). Przypomnijmy, że jest to jej trzecie zwycięstwo w UFC i niewątpliwie umocniła się oficjalnym rankingu. Szkotka od początku była aktywna i próbowała zaskoczyć wieloma kopnięciami. Pod koniec rundy bez zaskoczenia Amerykanka zdobyła obalenie i była zza plecami. ''Jo Jo'' była już w opałach, ponieważ groziło jej duszenie zza pleców oraz balacha jednak koniec rundy ją uratował. W drugiej odsłonie Cynthia przejęła inicjatywę w stójce, gdy dosłownie wpadała z ciosami w przeciwniczkę. Po chwili widać było tego efekty, bo Calderwood była rozbita. W trzeciej rundzie Calvillo zdobyła sprowadzenie i ponownie straszyła duszeniem jednak zabrakło czasu.

W wadze lekkiej swoje drugie efektowne zwycięstwo zaliczył Paul Felder (14-3), który wręcz uciszył publiczność nokautując już w pierwszej rundzie Stevie Raya (21-7). Walka rozpoczęła się dość zachowawczo i zaraz widzieliśmy klincz. Szkot wiele razy próbował sprowadzić rywala jednak bez powodzenia. Paul niespodziewanie rzucił przeciwnika na deski, który na początku przetrwał szturm. Mimo wszystko Felder wiedział, że jest bliski wygranej przed czasem i zapewnił to sobie mocnym łokciami z góry, po których Ray był już w innym świecie.

Bez wielkich emocji zobaczyliśmy drugie zwycięstwo w federacji Jacka Marshmana (22-6), który miał problemy z Ryanem Janesem (9-3). Walijczyk od początku wywierał presję i próbował ustrzelić rywala. Choć 'Hammer' dochodził do celu to jednak Kanadyjczyk wykazał się mocną odpornością. W trzeciej rundzie Marshman był zmęczony, a wtedy ruszył Janes. Było nadto nieciekawie, ponieważ tylko gong uratował Jacka przed potencjalną porażką przed czasem.

W wadze półciężkiej zaskakuje nas ponownie Khalil Rountree (6-2), który tym razem pod koniec pierwszej rundy odprawił faworyzowanego Paula Craiga (9-2). Finalista TUF 23 od samego początku ruszył na rywala i polował piekielnie mocnym uderzeniem. Paul walczył na biegu wstecznym i próbował odgryzać się kopnięciami. Khalil trafiał do celu aż w końcu rzucił oponenta na deski. Ciosy w parterze zapewniły, że Craig był już w krainie snów.

Katę główną rozpoczął pojedynek wagi ciężkiej, w której Justin Willis (5-1) pewnie wypunktował Jamesa Mulherona (11-2). Przypomnijmy, że Justin to zapaśnik z klubu American Kickboxing Academy, w którym trenuje z samą ścisłą czołówką. Zawodnik z Kalifornii od samego początku w stójce trafiał częściej i celniej. Niedoszły rywal Marcina Tybury z czasem robił coraz to większą przewagę. Mulheron w tej walce miał swoje zrywy jednak zaraz został obalany, a tam kontrolowany.

Walka wieczoru:
170 lbs: Santiago Ponzinibbio pok. Gunnara Nelsona przez KO (uderzenia w parterze), 1 runda.

Główna karta:
115 lbs: Cynthia Calvillo pok. Joanne Calderwood przez jednogłośną decyzję sędziów (30-27, 30-27, 29-28).
155 lbs: Paul Felder pok. Stevie Ray`a przez TKO (uderzenia), 1 runda.
185 lbs: Jack Marshman pok. Ryana Janesa przez jednogłośną decyzję sędziów (29-28, 29-28, 29-28)
205 lbs: Khalil Rountree pok. Paula Craiga przez KO (uderzenia), 1 runda.
265 lbs: Justin Willis pok. Jamesa Mulherona przez jednogłośną decyzję sędziów (30-27, 30-27, 30-27).

Pozostałe:
170 lbs: Danny Roberts pok. Bobby`ego Nasha przez KO (uderzenia), 2 runda.
125 lbs: Alexandre Pantoja pok. Neil Seery przez poddanie (duszenie zza pleców), 3 runda.
170 lbs: Galore Bofando pok. Charlie Warda przez KO (rzut), 1 runda.
155 lbs: Danny Henry pok. Daniela Teymura przez jednogłośną decyzję sędziów (29-28, 29-28, 29-26).
135 lbs: Brett Johns pok. Albert Morales przez jednogłośną decyzję sędziów (30-27, 30-27, 30-25)
135 lbs: Leslie Smith pok. Amandę Lemos przez TKO (uderzenia), 2 runda.

Bonusy po gali:

Walka wieczoru - Danny Henry vs Daniel Teymur.

Występ wieczoru - Paul Felder i Santiago Ponzinibbio.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.