TRENER SZPILKI: SIŁA McGREGORA BĘDZIE ZAGROŻENIEM

Ronnie Shields, szkoleniowiec Artura Szpilki, już jakiś czas temu mówił, że debiutujący w zawodowym boksie Conor McGregor może sprawić pewne kłopoty Floydowi Mayweatherowi Jr (49-0, 26 KO). Zdania bynajmniej nie zmienił.

- Sęk w tym, że nikt nigdy nie widział McGregora w ringu bokserskim. Wiemy, że jest puncherem, mańkutem i walczy w nietypowy sposób, sądzę więc, że nie będzie to [dla Mayweathera] tak łatwa walka, jak niektórzy myślą. Popatrzcie na pojedynek Pacquiao-Horn. Nigdy wcześniej tego Horna nie widziałem, ale jak już go zobaczyłem, to mówiłem ludziom, że jest dwa razy większy niż Pacquiao, niewygodnie boksuje i wyprowadza nietypowe ciosy, a poza tym idzie do przodu. Mówiłem, że sprawi Pacquiao duże problemy. I co? I wygrał, bo Pacquiao nie potrafił go rozgryźć - oznajmił amerykański trener.

- Floyd nie jest zawodnikiem, który nokautuje rywali, ale potrafi coś, co potrafi niewielu zawodników - wie, jak cię złamać. Nie sądzę, aby ta walka potrwała tylko dwie czy trzy rundy. Myślę, że Floyd będzie bić ciosami prostymi na tułów i spróbuje osłabić korpus. McGregor będzie jednak zagrożeniem ze względu na swoją siłę. Dobrze, że Floyd jest pięściarzem defensywnym, dzięki temu będzie mógł kontrować wszystkie ciosy McGregora. Sądzę, że z początku będzie to twarda walka, ale później Floyd go zastopuje - dodał.

Pojedynek Mayweather-McGregor odbędzie się 26 sierpnia w Las Vegas.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.