CZTERECH POLAKÓW W RANKINGU UWW W KLASYKU

Organizacja United World Wrestling zaktualizowała swoje rankingu. W kategorii zapasów klasycznych mamy swoich reprezentantów, jednak są oni na dość odległych miejscach. Najlepiej uplasował się Edgar Babayan, który jest 15 w rankingu wagi do 80 kg. Poniżej zestawienie Polaków.

Brązowy medalista memoriału im. Władysława Pytlasińskiego, Mateusz Barnatek jest plasowany na 17 pozycji w wadze do 66 kg. Tuż przed nim znajduje się uczestnik Igrzysk Olimpijskich i mistrz świata z 2015 roku, Frank Staebler z Niemiec. Dwa miejsca za Barnatkiem znajduje się inny Polak, Roman Pacurkowski. W rankingu przewodzi reprezentant Rosji, Artem Surkov, który podczas wspomnianego memoriału im. Władysława Pytlasińskiego odprawił z kwitkiem zarówno Barnatka jak i Dawida Karecińskiego. 

W kategorii do 80 kg na 15 pozycji uplasował się Edgar Babayan. W tej kategorii wagowej przewodzi Ramazan Abacharaev z Rosji. Niestety  więcej Polaków w czołowej 20-stce rankingu tej wagi nie uświadczymy. Są naturalnie reprezentanci USA, Iranu, Rosji i krajów kaukaskich, ale również Białorusini, Węgier, Szwed czy nawet zawodnik z Indii.

W kategorii do 80 kg, w której króluje Vikotr Lorincz z Węgier na 16 miejscu mamy Tadeusza Michalika, brata naszej medalistki olimpijskiej z Rio de Janeiro, Moniki Michalik. Niestety poza Tadeuszem nie ma więcej Polaków, a są zawodnicy z Estonii, Szwecji czy Ukrainy oprócz nacji, które naturalnie z zapasami się kojarzą jak Rosja, Armenia czy Azerbejdżan.

Miejmy nadzieję, że po mistrzostwach świata w Paryżu, które zbliżają się do nas co raz większymi krokami dojdzie do małych przetasowań w rankingach i w zestawieniu w zapasach w stylu klasycznym pojawi się nieco więcej zawodników, noszących orzełka na piersi. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.