UFN 116: OFICJALNIE KRZYSZTOF JOTKO vs URIAH HALL

Arkadiusz Hnida, Informacja własna

2017-07-23

Szesnastego września w Pensylwanii odbędzie się gala UFC Fight Night 116, a w karcie walk pojawi się nasz reprezentant Krzysztof Jotko (19-2), który stoczy ważny pojedynek z Uriahem Hallem (12-8). Są mieszane uczucia, ponieważ liczyliśmy, że zobaczymy go w Gdańsku. Mimo wszystko Biało-Czerwony zajął się budowaniem swojej marki w Stanach Zjednoczonych.

'Dżotko' w poprzednim roku stoczył trzy ważne pojedynki pewnie jednogłośną decyzją sędziów pokonując Brada Scotta oraz Thalesa Leitesa przed ich własną publicznością. Następnie w Kanadzie już w 59 sekund znokautował Tamdana McCrory. W ostatniej walce Jotko wystąpił na UFC 211, gdy niejednogłośną decyzją sędziów drugą porażkę w karierze zapewnił mu Dave Branch.

Jamajczyk będzie bardzo zmotywowany do tego pojedynku, ponieważ potencjalna kolejna porażka może zapewnić mu zwolnienie. 'Prmie Time' będzie chciał przerwać złą passę, kiedy rozpoczęła się ona w roku 2015 na punkty w starciu z Robertem Whittakerem. W kolejnych pojedynkach Hall przegrywał przed czasem z rąk Dereka Brunsona oraz Gegarda Mousasi.