ROGER GRACIE PODDAJE BUCHECHĘ I KOŃCZY KARIERĘ

W niedzielę 23 lipca w brazylijskim Rio de Janeiro doszło do najbardziej wyczekiwanego rewanżu w świecie brazylijskiego jiu jitsu. Legendarny Roger Gracie poddał uznawanego przez wielu za najlepszego zawodnika ostatnich kilku lat, Marcusa 'Buchechę' Almeidę podczas gali Gracie Pro 1. Po walce Roger oficjalnie zakończył karierę w BJJ.

Pojedynek był wyczekiwany od pierwszej gali Metamoris, podczas której po raz pierwszy starli się dwaj doskonali zawodnicy. Roger Gracie był wtedy już 10-krotnym mistrzem świata BJJ, mającym za sobą walki w Strikeforce i UFC jeśli chodzi o MMA. Buchecha był wtedy jedną z największych gwiazd światowych mat, znanym z niezwykle efektownego stylu walki, który potwierdził już swoją renomę na światowych arenach. W tamtym pojedynku to właśnie młodszy Brazylijczyk pozostawił lepsze wrażenie, sprawiając sporo problemów legendzie BJJ. Walka zakończyła się remisem po 20 minutach boju według reguł organizacji Metamoris. W niedzielę w końcu doszło do rewanżu.

Przystępując do rewanżu obydwaj byli już 10-krotnymi mistrzami świata BJJ. Reprezentujący akademię CheckMat Buchecha przegrał jednak z Rogerem Gracie przez duszenie kołnierzem zza pleców. Prowadzący swoją akademię BJJ w Wielkiej Brytanii Gracie wychodził do walki z członkami słynnego klanu w narożniku ze słynnym Renzo Gracie na czele. 

Pojedynek elektryzował fanów BJJ na całym świecie ale początek nie należał do najbardziej efektownych. Buchecha na początku próbował skorzystać ze swoich firmowych obaleń, jednak doświadczony Gracie nie dał się przewrócić nieco cięższemu przeciwnikowi. W końcu jednak Gracie wciągnął do swojej gardy młodszego rywala. Po pięciu minutach nudy fani w końcu dostali dwóch zawodnik na ziemi i tam już dzielił i rządził Gracie. Udało mu się zajść za plecy przeciwnika i wykończyć go duszeniem kołnierzem, po którym Almeida odklepał. Pojedynek trwał około 7 minut. 

Po pojedynku Roger Gracie ogłosił zakończenie kariery. Brazylijczyk mieszkający w Wielkiej Brytanii jest mistrzem ONE FC, w którym pokonał min. reprezentanta Poland Top Team, Michała Pasternaka. Członek słynnego klanu fighterów ma zamiar skupić się teraz tylko i wyłącznie na MMA. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.