KOLEJNA WALKA LADYBOYA NA SŁYNNYM STADIONIE

Mistrz Muay Thai z lat 90-tych, Kompayak Sangmanee wraca z emerytury we wrześniu, by stanąć oko w oko w ringu z ladyboyem, Nong Rose. Do walki dojdzie 6 września na słynnym stadionie Rajadamnern. Ciekawie została rozwiązana kwestia limitu wagowego, bowiem transwestyta ma ważyć niecałe 52 kg, a jego rywal może wnieść na wagę 52,6 kg. 

Kompayak nie walczy już od kilku lat, ale w trakcie swojej kariery był mistrzem słynnego stadionu Lumpinee, który został zamknięty i przeniesiony na nową arenę zmagań wojowników Muay Thai. Narodową sztukę walki uprawiał również jego brat, Hippy Singmanee. Podczas swojej kariery walczył z takimi legendami boksu tajskiego jak chociażby Attachai Fairtex, obecnie 37-letni emerytowany trzykrotny mistrz świata Muay Thai z gymu, który często odwiedzał jeden z najlepszych polskich kickboxerów w historii, Michał Głogowski. 

Nong Rose zasłynął tym, że jest pierwszym ladyboyem, który wystąpił na słynnym stadionie Rajadamnern. Walczący w charakterystycznym topie zawodnik został wpuszczony na świętą dla Tajów arenę zmagań w przeciwieństwie chociaż do naszych reprezentantek: Katarzyny Posiadały i Judyty Rymarzak, które musiały rywalizować o tytuły WMF na ringu rozstawionym pod stadionem. Jest to dość niecodzienny widok i przypomina walkę kobiety z mężczyzną. Było to widoczne zwłaszcza podczas ostatniej walki ladyboya, którą wygrał. 

Ciężko jest powiedzieć, czy angaż tego zawodnika to celowe działanie, mające przyciągnąć jeszcze większą widownię na trybuny i przed telewizory. Muay Thai powoli ustępuje zachodnim sportom jak piłka nożna, czy nawet MMA, więc promotorzy robią wszystko, by sportem numer jeden na dalekim wschodzie pozostał boks tajski organizując takie walki, czy pojedynek dwóch gangsterów, o którym pisaliśmy wcześniej. Na pewno dziwi nieco fakt, że po wielu latach przerwy wraca wielki mistrz, który nie wiadomo w jakiej formie wyjdzie do walki i ciężko upatrywać w nim faworyta, nawet mimo wielu sukcesów. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.