ZBIGNIEW TYSZKA WRACA W PAŹDZIERNIKU

Trener Piranha Gdynia, Zbigniew ‘Zybi’ Tyszka już dawno nie był widziany na macie jako zawodnik. Mający na początku roku tour swoich seminariów zawodnik powraca po 1,5 roku do startów. Pochodzący z Augustowa jeden z najlepszych polskich chwytaczy wystąpi na Sapateiro Invitational, turnieju zawodowego BJJ w Amsterdamie, który odbędzie się 7 października.

Przeciwnikiem Tyszki będzie Miha Perhavec, który przez jakiś czas trenował w warszawskim klubie Berserker’s Team, pod okiem jednego z najlepszych polskich chwytaczy w hisorii, Radosława Turka. Podobnie jak prowadzący klub w Trójmieście Tyszka, Perhavec specjalizuje się w walkach bez kimon.

Tyszka natomiast brał udział w najbardziej prestiżowych turniejach grapplerskich na świecie, czyli ADCC. Wychowanek klubu Okniński MMA Warszawa dwukrotnie spotkał się na tych turniejach ze swoim idolem, Pablo Popvitchem. Wyglądający jak kulturysta Amerykanin okazał się jednak barierą nie do przejścia dla Polaka. Ponadto Tyszka brał udział w turniejach FILA, w których szło mu bardzo dobrze, a nawet przywiózł medal z Igrzysk Sportów Walki, które odbywały się w Pekinie, z których Zbyszek przywiózł złoty medal. Wśród jego wychowanków znajdują się takie asy grapplingu jak: Łukasz ‘Piekielny’ Michalec, mieszkająca w USA, Maria Małyjasiak oraz aspirujący do UFC zawodnik MMA, Oskar ‘Imadło’ Piechota.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.