TK 15: YODWICHA PRZECIWKO DWÓM RYWALOM

Walki gangsterów, ladyboy, a teraz walka z dwoma rywalami. Muay Thai w swojej ojczyźnie przeszło do ofensywy. Tym razem organizacja Top King, dla której walczył min. Marcin Parcheta oraz Patryk Borowski- Beszta postanowiło zestawić głośną walkę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby jeden z najlepszych Tajów w sporcie, Yodwicha Kemmuaythai Gym nie mierzył się nie tradycyjnie z jednym, tylko z dwoma rywalami. I to w jednej walce!

Do tego pojedynku ma dojść na gali Top King 15 w miejscowości Narathiwat w Tajlandii 5 sierpnia. Sama gala ma być wydarzeniem międzynarodowym, w którym zawodnicy z Tajlandii, Szkocji oraz Szwajcarii mają rywalizować z przeciwnikami z Chin. Postanowiono jednak, że jeden z najlepszych obecnie zawodników Muay Thai na świecie, po odejściu na emeryturę Yodsaenklaia Fairtexa tym bardziej zasługujący na to miano, poradzi sobie z dwoma przeciwnikami.

Sam pojedynek będzie trwał maksymalnie cztery rundy po trzy minuty na pełnych zasadach Muay Thai. Nie wiemy, czy zawodnicy będą się zmieniać co rundę, czy może dwie rundy zawalczą jedni, a potem jednego z nich zmieni drugi na pozostałe dwie odsłony pojedynku. Co do samych bohaterów tej walki, to Yodwicha stanie oko w oko, czy raczej w cztery oczy z Damonem Godwinem z Australii i Kazbekiem Cho Nateetongiem z Rosji. 

Jest to swoisty ewenement w świecie Muay Thai i wielu fanów się zastanawia jak będzie wyglądać sama walka. Może będący w jednej drużynie fighter z Antypodów i syn mateczki Rassijii będą niczym zawodowi zapaśnicy zmieniać się w tzw. tag teamie poprzez uderzenie rękawicami. Kto to wie. Do gali pozostał niewiele ponad tydzień, więc nie będziemy długo czekać, by zobaczyć jakie zasady wymyślili organizatorzy. O ile oczywiście walka nie jest zwykłą wydmuszką marketingową, która jest pompowana by zainteresować widownię na świecie i zostanie odwołana w ostatnim momencie. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.