POLSKA BEZ MEDALU PO DWÓCH DNIACH MŚJ

Niestety po dwoch dniach mistrzostw świata juniorów w zapasach, które odbywają się w fińskim Tampere nie mamy medalu. Wszyscy startujący do tej pory zawodnicy musieli obejść się smakiem krążków, które są oczywiście symboliczną nagrodą za zdobycie miejsca na podium.

We wtorek startował tylko jeden z Polaków. Paweł Malicki wygrał w 1/8 finału z reprezentantem gospodarzy, Niko Gardemeisterem, natomiast w ćwierćfinale uległ Japończykowi, Yajuro Yamasie. Reprezentant kraju kwitnącej wiśni nie doszedł do finału i w kategorii do 74 kg w stylu wolnym Paweł musiał zadowolić się 11 miejscem.

W środę występowało trzech naszych zawodników. W wadze do 55 kg w stylu wolnym mieliśmy Zhozefa Baghramyana, który w pierwszym pojedynku poległ z reprezentantem Iranu, Naderem Amirgholim Nasrisamakoushem.  Zawodnik z Iranu nie znalazł się w strefie medalowej i reprezentant Polski skończył rywalizację na 18 miejscu.

W wadze do 66 kg w stylu wolnym na macie pojawił się Patryk Olenczyn, który w pierwszej walce rozprawił się z reprezentantem Estonii, Markiem Kuettem. W 1/8 finału Polak spotkał się z późniejszym mistrzem świata, Davidem Baevem z Rosji. W pierwszej rundzie repasaży Polak przegrał z Algierczykiem, Ishakiem Boukhorsem, który również nie zdobył krążka. Ostatecznie Patryk uplasował się na 11 pozycji.

Ostatnim z naszych reprezentantów był medalista mistrzostw Europy juiniorów z Dortmundu, Jakub Brylewski. Jak udało nam się dowiedzieć Polak nabawił się kontuzji łokcia i w 1/8 finału przegrał z reprezentującym Iran, zdobywcą srebrnego medalu, Naelimem Rahimem Hassanzadehiem. W walce repasażowej Brylewski poległ w pojedynku z zawodnikiem z Turcji, zdobywcą brązowego medalu, Feyzullahem Akturkiem. Ostatecznie reprezentant Polski zakończył turniej na 15 pozycji.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English