MŚJ: KOŚLA I CZYŻOWICZ POZA PODIUM

Niestety trzeci dzień mistrzostw świata juniorów w zapasach rozgrywanych w fińskim Tampere nie przyniosły nam medalu. W czwartek na macie pojawiły się dwie panie: Alicja Czyżowicz oraz Beata Kośla, które zajęły odpowiednio siódme i szóste miejsce.

Kośla, która rywalizowała w kategorii do 44 kg, w pierwszej walce pokonała reprezentantkę Taipei, Yu Syuan Chang. W ćwierćfinale uległa natomiast Oveionce Tanyii Ray ze Stanów Zjednoczonych. Amerykanka nie doszła ostatecznie do finału, przez co Beata nie mogła wystąpić w repasażach. 

Szczęścia nie miała również startująca w kategorii do 51 kg Alicja Czyżowicz. Polka w pierwszej rundzie rozprawiła się z reprezentantką Tunezji, Siwar Bousettą. W 1/8 finału przegrała jedna z późniejszą srebrną medalistką zawodów, Ukrainką Khrystyną Berezą. W pierwszym repasażu Polka zostawiła w pokonanym polu Gulsamal Nurlan z Kazachstanu, ale w drugiej rundzie repasaży musiała uznać wyższość Japonki, Nao Taniyamy.

Dzisiaj na macie w Finlandii będzie rywalizować czwórka pań. Agata Walerzak powalczy o medal w kategorii do 48 kg, Dominika Kulwicka będzie rywalizować w kategorii do 55 kg. Aleksandra Wólczyńska wystartuje w wadze do 63 kg, a w kategorii do 72 kg na macie pojawi się Natalia Strzałka. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.