MISTRZ OLIMPIJSKI JUDO ARESZTOWANY ZA PEDOFILIĘ

Dwukrotny mistrz olimpijski w Judo, Peter Seisenbacher został aresztowany w Kijowie pod zarzutem napaści seksualnej. Były judoka miał molestować dzieci, którymi miał opiekować się jako trener w Austrii. Właśnie z Wiednia wysłano za nim list gończy i w ostatnich dniach został aresztowany przez ukraińską policję.

Zarzuty dotyczą sytuacji, w której trener molestował swoje dwie zawodniczki na początku XXI wieku. Według miejscowej prokuratury proceder trwał między 1999 rokiem do 2004 roku, a obie kobiety zdecydowały się poinformować o przestępstwie dopiero w 2013 roku, kiedy złożyły zeznania obciążające swojego byłego trenera. 

Seisenberger miał napastować jedną z dziewczynek w 1999 roku, kiedy ta miała 11 lat i kontynuować preceder do 2002 roku. Później w 2004 roku miał dopuścić się napaści seksualnej na drugą z dziewczynek, która miała wtedy 13 lat. Ponadto postawiono mu zarzuty napaści seksualnej na 16-latka podczas obozu treningowego w Chorwacji w 2001 roku. 

W 1988 roku Seisenbacher został pierwszym zawodnikiem judo, który obronił tytuł olimpijski zdobyty na poprzedniej olimpiadzie. Austriak stawał na najwyższym stopniu podium podczas turnieju olimpijskiego w Los Angeles w 1984 roku i cztery lata później w Seulu. Jako trener prowadzi kadrę narodową Gruzji, a także doprowadził judoków z Azerbejdżanu do dwóch srebrnych medali olimpijskich w Rio de Janeiro.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.