MŚJ: ALEKSANDRA WÓLCZYŃSKA Z BRĄZOWYM MEDALEM

Zakończyły się mistrzostwa świata juniorów w zapasach w fińskim Tampere. Ze wszystkich startujących tam Polaków jedynie Aleksandrze Wólczyńskiej, zawodniczce LUKS Suples Kraśnik, udało się zdobyć medal. Polka uplasowała się na trzecim miejscu w kategorii do 63 kg.

Ola miała w swojej wadze 18 zawodniczek. W 1/8 finału zmierzyła się z reprezentantką Korei, Seeun Choi, którą bez większych problemów pokonała. W następnej rundzie zmierzyła się z reprezentantką Skandynawii, Szwedką Olivią Louise Henningsson. Dopiero w półfinale poniosła porażkę z rąk Bułgarki, Juliany Janiewej, która ostatecznie zajęła drugie miejsce. W pojedynku repasażowym Polka pokonała Ainę Temirtassovą z Kazachstanu, tym samym sięgając po brązowy medal mistrzostw świata juniorów.

Jeśli chodzi o pozostałych zawodników to mieliśmy jedno piąte miejsc. Startujący w kategorii do 120 kg w stylu klasycznym, Patryk Kamiński zajął piąte miejsce po porażce w walce repasażowej z Finem, Konstą Maeenpaeae. Polak doszedł do półfinału i miał tylko jedną walkę repasażową, w której niestety przegrał z zawodnikiem gospodarzy.

Z pozostałych reprezentantów naszego kraju najlepiej zaprezentowały się dwie, startujące w czwartek panie: Alicja Czyżowicz oraz Beata Kośla, które zajęły odpowiednio siódme i ósme miejsce. Kośla, która rywalizowała w kategorii do 44 kg, w pierwszej walce pokonała reprezentantkę Taipei, Yu Syuan Chang. W ćwierćfinale uległa natomiast Oveionce Tanyii Ray ze Stanów Zjednoczonych. Amerykanka nie doszła ostatecznie do finału, przez co Beata nie mogła wystąpić w repasażach.  Szczęścia nie miała również startująca w kategorii do 51 kg Alicja Czyżowicz. Polka w pierwszej rundzie rozprawiła się z reprezentantką Tunezji, Siwar Bousettą. W 1/8 finału przegrała jedna z późniejszą srebrną medalistką zawodów, Ukrainką Khrystyną Berezą. W pierwszym repasażu Polka zostawiła w pokonanym polu Gulsamal Nurlan z Kazachstanu, ale w drugiej rundzie repasaży musiała uznać wyższość Japonki, Nao Taniyamy.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English