EDDIE BRAVO: DEMIAN MAIA POWINIEN WCIĄGAĆ DO GARDY

Jeden z najpopularniejszych trenerów BJJ, amator marihuany, Eddie Bravo zawsze powtarzał, że jego celem jest przywrócenie świetności BJJ w świecie MMA. W ostatnim podcaście u komentatora UFC, i posiadacza czarnego pasa BJJ nadanego mu przez Bravo, Joe Rogana trener z Hollywood wypowiedział się co do ostatniego występu jednego z najlepszych zawodników BJJ w MMA, Demiana Maii w walce o pas wagi półśredniej z Tyronem Woodley’em.

Według amerykańskiego trenera zawodnik z Brazylii powinien mniej skupiać się na obaleniach, których ostatecznie wykonał 21 i wszystkie zostały wybronione przez panującego mistrza UFC w wadze półśredniej . Receptą na przeniesienie walki do parteru według Bravo miałoby być wciągnięcie rywala do gardy. Eddie od wielu lat powtarza to w przypadku kiepskich występów zawodników BJJ w MMA. Oto co dokładnie powiedział o walce:

- Ludzie myślą, że to był nudny pojedynek, jednak dla mnie było to nieocenione źródło danych. Demian Maia był w stanie obalić wszystkich rywali, z którymi walczył w wadze półśredniej, jednak Tyrone Woodley wszystko wybronił. Moim zdaniem Demian powinien robić to, w czym mistrzem jest Paul Sass, czyli nurkować i wciągać rywala do gardy jako pierwsza opcja. Sass zawsze myśli o wciągnięciu do gardy. On nie nurkuje po nogi, żeby Cię obalić. Dla niego wciągnięcie rywala do gardy jest opcją numer jeden, nie dwa, nie trzy tylko numer jeden. Moi zawodnicy mają jak najlepszą grę stójkową, obalenia, grę z góry. Jednak gdy nie jesteś w stanie wygrać walki w stójce, nie możesz obalić rywala, to wciągasz do gardy. Właśnie tak pracował Andre Galvao. Nie możesz siedzieć na dupie, musisz pracować, wybrać underhooki czy zajść za plecy.  – powiedział słynny trener.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.