UFC GDAŃSK: OSKAR PIECHOTA vs JONATHAN WILSON

Podopieczny trenerów Zbigniewa Tyszki oraz Grzegorza Jakubowskiego, Oskar Piechota (9-0-1) oficjalnie potwierdził, że podpisał kontrakt z najlepszą organizacją MMA na świecie, UFC. Zawodnik z Trójmiasta zadebiutuje podczas gali w Gdańsku 21 października, czyli będzie walczyć przed swoją publicznością. Przeciwnikiem Polaka będzie Jonathan Wilson (7-2), jak poinformował przeglądsportowy.pl

Polak oficjalnie zwakował już pas mistrza brytyjskiej organizacji Cage Warriors, który wygrał 24 czerwca podczas gali Cage Warriors Fighting Championship 85, na której w zaledwie 32 sekundy znokautował Jasona Radcliffe’a. Piechota w naszym kraju walczył dla  różnych organizacji. Debiutował na gali Ring XF, walczył na MMA Attack oraz ProMMAC. Później związał się ze Spartan Fight, dla której stoczył dwa pojedynki. W swojej karierze czterokrotnie walczył z Polakami pokonując kolejno: Patryka Kanie, Michała Tarabańkę, Livio Victoriano oraz remisując z Rafałem Haratykiem. Kolejne walki toczył z obcokrajowcami. Wszystkie wygrane walki zakońćzył przed czasem. 

Jonathan Wilson to zawodnik noszący przydomek ‘Johny Bravo’. W UFC jak do tej pory stoczył trzy walki. W debiucie znokautował Chrisa Dempseya, natomiast w dwóch kolejnych walkach schodził z oktagonu pokonany. Najpierw został zastopowany przez Henrique da Silvę, a w kolejnym pojedynku przegrał przez decyzję z Ionem Cutelabą. Walka z Oskarem Piechotą będzie dla niego debiutem w dywizji średniej. Amerykanin większość swoich walk wygrał przed czasem rozstrzygając je w stójce. 

Rozpiska gali UFC Gdańsk jest konsekwentnie uzupełniana o nowe nazwiska. Oprócz Piechoty podczas trójmiejskiej gali zobaczymy innego debiutanta w UFC, Adama Wieczorka. Planowane są również występy dwójki byłych mistrzów KSW: Karoliny Kowalkiewicz oraz Jana Błachowicza, a także Marcina Helda. O kolejnych nazwiskach będziemy na bieżąco informowac. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.