UFN 120: ROGERIO NOGUEIRA vs JARED CANNONIER

Wygląda na to, że problemy Antonio Rogerio Nogueiry (22-8) z odcinkiem szyjnym kręgosłupa dobiegły końca. Brazylijczyk powróci na gali UFC Fight Night 120 w Noflorku w stanie Virginia. Przeciwnikiem 41-letniego reprezentanta kraju kawy będzie Jared Cannonier (10-2). Pojedynek będzie najprawdopodobniej częścią karty głównej listopadowej gali.

Brazylijczyk nie walczył od listopada zeszłego roku, kiedy to został zastopowany przez Ryana Badera. Wcześniej pokonał Patricka Cumminsa na gali w swojej ojczyźnie. W 2015 i 2014 roku stoczył po jednej walce. Najpierw został znokautowany w zaledwie 44 sekundy przez dwukrotnego pretendenta do pasa mistrza UFC dywizji półciężkiej, Anthony’ego Johnsona. Podczas gali UFC 190 w Brazylii doszło do rewanżu za pamiętną walkę w Pride z Mauricio ‘Shogunem’ Ruą. Nogueira przegrał tamten pojedynek jednogłośną decyzją sędziów. Nie da się ukryć, że brat bliźniak byłego tymczasowego mistrza UFC wagi ciężkiej zbliża się do końca swojej kariery. Weteran Pride i UFC, medalista imprez boksu olimpijskiego coraz częściej pauzuje z powodu kontuzji i nie ma co ukrywać, że każda kolejna walka w jego przypadku może być tą ostatnią.

Jared Cannonier walczy w UFC od początku 2015 roku i jak do tej pory stoczył pięć walk dla największej organizacji MMA na świecie. W debiucie został znokautowany w niecałe trzy minuty przez Shawna Jordana. Później wygrał dwie walki pokonując kolejno: Cyrila Askera przed czasem i Iona Cutelabę przez decyzję sędziów. W lutym tego roku zmierzył się z byłym pretendentem do pasa mistrza UFC wagi półciężkiej, Gloverem Teixeirą, z którym przegrał przez decyzję. W swoim ostatnim występie pokonał Nicka Roehricka przez TKO w trzeciej rundzie. 

Nie ogłoszono jeszcze pojedynku wieczoru na galę w Noflork. Na razie mamy ogłoszony pojedynek legendarnego Brazylijczyka z Amerykaninem. O kolejnych walkach będziemy was konsekwentnie informować.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.