UFC SZANGHAJ: ANDERSON SILVA vs KELVIN GASTELUM

Jeden z najlepszych zawodników w historii MMA, wieloletni lider rankingów bez podziału na kategorie wagowe, Anderson ‘Spider’ Silva (34-8, 1 NC) wystąpi w walce wieczoru gali UFC w Szanghaju. Przeciwnikiem legendarnego Brazylijczyka będzie zwycięzca 17 edycji TUFa, Kelvin Gastelum (13-3). Gala jest zaplanowana na 25 listopada.

Pojedynek pierwotnie planowano na UFC 212, po tym jak Kelvin Gastelum rozprawił się z Vitorem Belfortem. Niestety zwycięzca TUFa wpadł na badaniach antydopingowych, po tym jak wykryto w jego organizmie marihuanę. 

Anderson Silva ostatnią walkę stoczył na UFC 208, kiedy po dość kontrowersyjnym werdykcie sędziów pokonał Dereka Brunsona. Zwycięstwo na UFC 208 przerwało passę pięciu walk bez zwycięstwa. Silva najpierw dwukrotnie przegrywał przed czasem z Chrisem Weidmanem, później pokonał Nicka Diaza, jednak obydwaj nie przeszli pomyślnie testów antydopingowych po gali. Następnie Brazylijczyk przegrał po kontrowersyjnym werdykcie z Michaelem Bispingiem oraz zastąpił w ostatniej chwili Jona Jonesa, by zmierzyć się na UFC 200 z Danielem Cormierem, z którym przegrał decyzją.

Gastelum w ostatniej walce przegrał w trzeciej rundzie przez poddanie z byłym mistrzem dywizji średniej, Chrisem Weidmanem. Wcześniej pokonał Vitora Belforta, ale wspomniana wpadka z marihuaną sprawiła, że pojedynek uznano za nie odbyty. Przed walką z Brazylijczykiem zwycięzca 17 edycji TUFa wygrał dwie walki z rzędu. Najpierw pokonał na UFC 200 przez jednogłośną decyzję mającego najlepsze lata za sobą, Johny’ego Hendricksa, a później, na UFC 206 rozprawił się z weteranem wojny w Afganistanie, Timem Kennedy’m.

Gala w Szanghaju będzie najprawdopodobniej galą UFC Fight Night. Nie ogłoszono jeszcze karty walk, ale można spodziewać się zawodników z Chin oraz Azji w karcie walk. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.