GLORY 44: WIELKA SZANSA TURYŃSKIEGO

W nocy z piątku na sobotę, w Chicago, w największej federacji kickboxingu na świecie zadebiutuje nasz czołowy ciężki Michał Turyński, który stanie przed szansą życia. Od niedawna możemy cieszyć się z kolejnych Biało-Czerwonych w Glory, a teraz mamy też pierwszego ciężkiego. Już w samym debiucie, na 44 edycji Polak stanie przed niewątpliwie jednym z największych wyzwań w karierze. Zmierzy się z jakże niebezpiecznym Catalinem Morosanu. Turyński będzie chciał pomścić swoich rodaków, bo przecież mocno bijący Rumun odprawiał z kwitkiem Pawła Słowińskiego, Tomasza Czerwińskiego, Łukasza Krupadziorowa oraz dwukrotnie Wiesława Kwaśniewskiego. Miejmy również nadzieję, że podopieczny Tomasza Skrzypka wyjdzie w 100% zdrowy, bo jak wiemy trapią go w ostatnim czasie kontuzje.

Rumun to utytułowany zawodnik, jego osiągnięcia można wymieniać i wymieniać. Catalin to interkontynentalny mistrz WKN w wadze ciężkiej, zwycięzca SuperKombat World GP oraz uczestnik finałowego turnieju K-1 World GP. To jednak nie koniec, ponieważ stawał on już do pojedynków z tak utytułowanymi zawodnikami jak Zabit Samedov, Pavel Zhuravlev, Anderson Silva, Stefan Leko, czy wspomniany już Paweł Słowiński. Przypominamy, że Morosanu po swoich porażkach dostał szansę i zadebiutował w Glory. W Chicago na 38 edycji, na początku drugiej rundy zastopował Maurice Greene. Choć możemy mówić w wielu superlatywach o wojowniku z Rumuni, to trzeba jednak przyznać, że nasz reprezentant ma z nim spore szanse. Jak wiemy Catalin to zawodnik, który znany jest ze swojego agresywnego stylu i często się odkrywa, co wykorzystało już wielu zawodników i nie zawsze tych, którzy mieli zaskoczyć.

Trzeba przyznać, że będzie to niewątpliwie wielka szansa dla zawodnika i kolejna świetna historia kickboxingu dla naszego kraju. Nie dość, że jest to waga ciężka, to patrząc na style obu zawodników, możemy spodziewać się 'fajerwerków' od samego początku. Na koniec pozostaje nam powiedzieć, Michał, cała redakcja jest z tobą, liczymy na osiągnięcie wielkiego celu!

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.