MAYWEATHER-McGREGOR: TYPOWANIE ZAWODNIKÓW

W sobotę 26 sierpnia, mistrz kategorii lekkiej UFC, Conor McGregor wejdzie do ringu, aby zmierzyć się z mistrzem świata w pięciu dywizjach, Floydem Mayweatherem w pojedynku bokserskim na dystansie dwunastu rund w wadze super półśredniej. Zanim dojdzie do tego bezprecedensowego wydarzenia, które zobaczyć będzie można na żywo w telewizji Polsat, kilkoro zawodników UFC podzieliło się z nami ich przemyśleniami o pojedynku, który ma być jednym z największych w świecie sportów walki.

“Zawsze istnieje taka możliwość, jeśli posiada się taką siłę nokautu, jaką posiada Conor McGregor, jednakże nie wiemy jak ta jego lewa ręka zachowa się w bokserskich rękawicach. Floyd Mayweather nie myśli ofensywnie, on myśli defensywnie, podczas gdy McGregor jest jego totalnym przeciwieństwem. Mayweather jest najlepszy na świecie, więc zna sztuczki, których McGregor będzie musiał unikać. Irlandczyk będzie musiał symulować wiele ruchów, aby wymusić ataki Mayweathera, ale nie będzie to łatwe. Ten element nieprzewidywalności, który McGregor wnosi do tej walki intryguje mnie najbardziej i właśnie to czyni ten pojedynek tak interesującym.
Dan Hardy, zawodnik wagi półśredniej UFC i komentator

„Nie mówię, że są źle dobrani, bo Conor jest niesamowitym zawodnikiem, ale Floyd ma rekord 49-0, a Conor jeszcze nigdy nie boksował. Nie rusza się natomiast jak bokser i jego niekonwencjonalny styl może być jego największą przewagą w tym pojedynku.”
Michael Bisping, mistrz kategorii średniej UFC 

„Myślę, że będzie to fantastyczna walka. Wszystko może się wydarzyć. Myślę, że Conor może wygrać w przeciągu pierwszych trzech rund. Myślę, że może pokonać Mayweathera.”
Amanda Nunes, mistrzyni kategorii koguciej UFC

„Myślę, że Mayweather jest jednym z najlepszych zawodników w historii i jednym z najlepszych bokserów wszechczasów, ale psychiczna gra Conora jest na zupełnie innym poziomie. On może to wygrać. Król Conor.”
Joanna Jędrzejczyk, mistrzyni kategorii piórkowej UFC

„Myślę, że możemy powiedzieć, że fani chcą, aby wygrał McGregor. Myślę, że Mayweather ma w sobie coś co sprawia, że nie da się go lubić, ale jest wspaniałym bokserem, który ma świetny rekord i sam nie mogę się doczekać tej walki. Jestem zawodnikiem UFC, więc oczywiście będę kibicował Conorowi. Byłoby wspaniale, gdyby sprawił wszystkim niespodziankę.
Alistair Overeem, zawodnik #1 w kategorii ciężkiej UFC 

„Mayweather wygra to na pewno. Myślę, że będzie się bawił z Conorem w tej walce. Nie mogę sobie wyobrazić, żeby Conor zadał choć jeden cios.”
Fabricio Werdum, zawodnik #2 w kategorii ciężkiej UFC 

„Myślę, że wielu fanów boksu patrzy na Conora jako na kogoś kto nigdy wcześniej nie boksował i szybko go skreślają. Jednak on potrafi boksować i rozumie boks. Jego szansę widzę w pierwszych czterech rundach i myślę, że Conor jest w stanie zadawać Floydowi ciosy. Jeśli natomiast walka będzie trwała dłużej i dojdzie do piątek, szóstej, siódmej rundy, to zmieni się w techniczny pojedynek bokserski, w którym to Floyd będzie górą i może wygrać przez TKO. Zanim zaś do tego dojdzie, to będzie pokaz Conora.”  
Eddie Alvarez, zawodnik #3 w kategorii lekkiej UFC 

„Myślę, że Floyd to nie tylko lepszy bokser, ale również mądrzejszy zawodnik, zawodnik na poziomie mistrza. Jest lepszym bokserem, ale czasami bycie lepszym nie wystarcza, bowiem Conor może dosięgnąć go ciosami z zaskoczenia. Floyd jeszcze nigdy nie mierzył się z kimś takim jak Conor, ani z nikim kto porusza się w tej sposób. Floyd przygotowuje się bardzo dobrze i z odpowiednim planem na walkę przyjdzie również zwycięstwo.
Kevin Lee, zawodnik #7 w kategorii lekkiej UFC 

„Conor ma warunki, aby zaskoczyć wielu. Walczy natomiast z Floydem Mayweatherem, który jest najlepszym z najlepszych. Defensywnie, uważam, że Mayweather będzie zwalniał walkę. Może tym samym doprowadzić do decyzji, unikając uderzeń i stwarzając wrażenie, że przychodzi mu to z łatwością. Myślę, że tak to się właśnie potoczy.”
Al Iaquinta, zawodnik #11 w kategorii lekkiej UFC 

„Oczywiście jestem za Conorem. Jego styl jest zupełnie inny od tych, z którymi spotkał się na swojej drodze Mayweather i to może być dla niego największy problem. Już nie mogę się doczekać aż zobaczę jak Conorowi wchodzi jego lewa ręka. Wydarzy się to szybciej niż później, w trakcie pierwszych trzech rund.”
Gunnar Nelson, zawodnik #11 w kategorii półśredniej UFC 

„Myślę, że jedyna prawdziwa szansa Conora kryje się w jego nieprzewidywalności. Mayweather miał problemy z niepoukładanymi zawodnikami, a zatem jeśli Conor wejdzie do ringu ze swoim dziwnym stylem, którego Mayweather wcześniej nigdy nie widział i utrzyma go przez dwanaście rund, to daje mu jedyną nadzieję na wygraną według mnie.”
Joe Duffy, zawodnik kategorii lekkiej UFC 

„Myślę, że McGregor wygra z Mayweatherem wojnę mentalną i zaszokuje świat. Myślę, że znokautuje go wcześnie, ale nie zdziwię się jeśli dojdzie do decyzji i wygra Mayweather. Moje typowanie: wygrana McGregora przez TKO.
Stevie Ray, zawodnik kategorii lekkiej UFC

„Na początku myślałem, że Mayweather go rozwali. Ma idealny rekord 49-0 i jest jednym z najlepszych bokserów wszechczasów. Jednak im więcej oglądam McGregora, on wciąga i sprawia, że zaczynasz wierzyć, że on ma umiejętności, więc moja opinia się zmieniła. Myślę, że walka będzie przebiegała w zawrotnym tempie od samego początku i McGregor wygra.”
Paul Craig, zawodnik kategorii półciężkiej UFC

„Myślę, że to dobrze dla zawodników MMA, zwłaszcza jeśli Conor, nieważne czy wygra, przegra czy zremisuje, da świetne show. Jeśli wygra to MMA usiądzie na tronie, a Conor będzie królem. Trzeba przyznać, że przewagą Floyda jest jego doświadczenie w boksie, ale ja kibicuję McGregorowi. Jeśli miałbym stawiać pieniądze, powiedziałbym, że Mayweather wygra decyzją, ale mam nadzieję, że to Conor będzie zwycięzcą.
Paul Felder, zawodnik kategorii lekkiej UFC

„Mayweahter jest lepszym bokserem, ale McGregor ma przewagę w zasięgu, jest młodszy, bardziej głodny zwycięstwa i jest leworęczny. Jest wiele scenariuszy, ale ten jeden cios McGregora może wystarczyć, aby zakończyć tę walkę.”
Emil Meek, zawodnik kategorii półśredniej UFC

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.