IJF ZNÓW ATAKUJE ŚWIAT MMA I BOKSU

Nie brakuje krytyków walki Conora McGregora z Floydem Mayweatherem, a zwłaszcza tezy, że obydwaj są jednymi z najbardziej dominujących fighterów w historii. Nie zgadza się z tym IJF czyli Międzynarodowa Federacja Judo, która zaproponowała to miano legendarnemu Francuzowi, Teddy’emu Rinerowi.

Według IJF czyny znaczą o wiele więcej niż słowa. O ile Floyd Mayweather jr legitymuje się obecnie rekordem 50-0 wielu może uważać, że jest najbardziej dominującym zawodnikiem sportów walki na świecie. Sama federacja jednak podważa ten pogląd podając za przykład swojego zawodnika, legendarnego Francuza, który legitymuje się rekordem w Judo 128 zwycięstw bez żadnej porażki. Taki wpis został zamieszczony na oficjalnym fanpage’u federacji.

O ile czyny znaczą więcej niż słowa według samej federacji, to wcale nie przeszkodziło im to dopomóc swojemu poglądowi obiec świat. Federacja wykupiła reklamę na Facebooku pokazując swoją hipokryzję. Ich post nie bronił się wartością merytoryczną, uznaniem fanów czy swoich wyznawców, a także osiągnięciami Rinera. Trzeba było wypromować swój pogląd, czyli sprawić, żeby słowa znaczyły więcej niż czyny. 

Jest to kolejny atak IJF na MMA, które prowadzi wojnę już nie tylko z MMA, ale również z BJJ. Ludzie związani z federacją mieli być wyrzucani z niej za nauczanie MMA, a nawet za próbę stworzenia mieszanych sztuk jiu jitsu. Swego czasu szef francuskiej federacji Judo i sekretarz generalny IJF powiedział, że MMA to sport, który wygląda jak gra video. Zawodników nazwał głupkami, którzy próbują się zabić w klatce ku ucieszy gawiedzi i są dobrze opłacani. 

Takich wypowiedzi nie brakowało w świecie Judo, które z roku na rok, a raczej z olimpiady na olimpiadę traci swoich zawodników na rzecz MMA. Poglądu Francuzów nie potwierdzi an pewno Ronda Rousey, która dzięki walkom w MMA po zakończeniu kariery w Judo stała się supergwiazdą.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.