OKOŁO 3 MLN LUDZI OGLĄDAŁO WALKĘ NA STREAMACH

Nie wszyscy, którzy oglądali walkę Floyda Mayweathera Jr (50-0, 27 KO) z Conorem McGregorem (0-1), zdecydowali się za nią zapłacić.

Specjalizująca się w rozwiązaniach w zakresie ochrony firma Irdeto szacuje, że na całym świecie za pośrednictwem nielegalnych źródeł pojedynek zobaczyło ok. 2,93 mln ludzi. W sumie firma ta wykryła 239 nielegalnych streamów z walki w Las Vegas, w tym 67 na popularnych stronach pirackich. Poza tym transmisje odbywały się też w mediach społecznościowych, m.in. na Facebooku, YouTube i Periscope.

Inna firma, Texcipio, ocenia z kolei, że już po tym, jak się ona zakończyła, ok. 445 tys. osób ściągnęło walkę z internetu. Większość pobrań miała miejsce w USA - 78 tys.

Pojedynek Mayweather-McGregor był transmitowany w systemie PPV w 200 krajach. W USA dostęp do przekazu w jakości HD kosztował niespełna 100 dolarów. W Polsce cena wynosiła 40 zł.

Telewizja Showtime, która w sobotę transmitowała za oceanem tę potyczkę, jeszcze przed weekendem zdobyła w sądzie nakaz tymczasowego wyłączenia ponad 40 stron internetowych, które zamierzały ją streamować za darmo. Z powyższych danych wynika jednak, że powstrzymać udało się tylko część piratów.

Mayweather wygrał pojedynek w Las Vegas w dziesiątej rundzie. Organizatorzy mają nadzieję, że walka pobije rekord sprzedaży PPV, który obecnie wynosi 4,6 mln. Tyle widzów wykupiło w maju 2015 roku dostęp do potyczki Mayweathera z Mannym Pacquiao.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.