MŚ: AGATA OZDOBA WYWALCZYŁA BRĄZOWY MEDAL

Wczoraj na Mistrzostwach Świata w Budapeszcie polska zawodniczka Agata Ozdoba w pięknym stylu wywalczyła brązowy medal !

Zawodniczka z AZS-AWF Wrocław w kat. -63 kg pod okiem trenera Mariana Tałaja oraz Łukasza Błacha zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata w judo. Polka stoczyła aż sześć pojedynków. Pierwszą walkę wygrała z Rumunką Adeliną Stefanią Dobre. Ozdoba następny pojedynek stoczyła ze Szwedką Mia Hermansson wygrywając przed czasem na Ippon. Polka będąc w swojej życiowej formie trzecią walkę miała z Włoszką Edwige Gwend, gdzie poprzez zastosowanie dźwigni wygrała przed czasem! Jej walka ćwierćfinałowa odbyła się z Brazylijką Ketleyn Quadros, wygrała ją na wazari. Polka wchodząc do półfinału zmierzyła się z Francuzką Clarisse Agbegnenou (3 WRL, srebro IO w Rio). Po wyczerpujących 5:26 minutach w golden score Agata przegrała na shido (kara). Swoją ostatnią szóstą walkę o brązowy medal stoczyła z Niemką (Polskiego pochodzenia) Martyną Trajdos (4 WRL). Zawodniczki walczyły aż 5:17 minut. Polka w dogrywce rzuciła rywalkę na wazari zostając tym samym brązową medalistka Mistrzostw Świata !

Ostatni raz w Polsce medal na Mistrzostwach Świata w kategorii kobiet zdobyła Katarzyna Kłys (2014 rok Czelabińsk, Rosja). Jest to niesamowity sukces dla polskiego judo.

-Wiedziałem, że Agata jest przygotowana na zdobycie medalu- mówi trener Łukasz Błach - Losowanie miała bardzo dobre i wykorzystała to. Oczywiście później musiała wygrać z utytułowanymi zawodniczkami jak Gwend czy Trajdos, a półfinał pokazał, że mogła nawet powalczyć o złoto! Dla nas wszystkich to ogromna radość i życiowy sukces Agaty !

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.